کمبود بیش از 180 محیط‌بان در چهارمحال و بختیاری

تعداد بازدید: ۶۲
 • کمبود بیش از 180 محیط‌بان در چهارمحال و بختیاری

      
      
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری از کمبود بیش از 180 ‌محیط‌بان در سطح استان خبر داد.
  شهرام احمدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه چهارمحال وبختیاری - با بیان اینکه محیط‌بانی ‌یکی از شغل‌های حساس و اولین سنگر دفاع از محیط زیست است، اظهار کرد: در سطح استان با کمبود بیش از 180 محیط‌بان در حفاظت از محیط زیست استان روبرو هستیم.
  وی با اشاره به اینکه محیط‌ بانان با کم‌ ترین مزایا و بسیار شجاعانه، مال، وقت و گاهی جان خود را در راه حفاظت از انفال محیط زیست ایثار می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به استانداردهای کشوری در سطح استان باید بیش از 260 محیط‌بان مشغول فعالیت باشد که در حال حاضر تنها حدود یک سوم این تعداد، محیط بان در حال حفاظت از محیط زیست هستند.
  احمدی عملکرد محیط‌بانان را از لحاظ ضریب حفاظتی خوب ارزیابی کرد و گفت: از توان سایر پرسنل، کارشناسان و روسای ادارات و همچنین بدنه اجرایی در ایام و ساعات تعطیل به محیط‌بانان در امر حفاظت از محیط زیست استفاده می‌شود.
  وی آموزش در راستای افزایش کیفیت کار محیط‌بانان، آموزش سراسری محیط‌بانی در دانشگاه محیط زیست کشور تحت عنوان «قوانین و مقررات، حقوق، دفاع شخصی، اصلحه شناسی، اطفاء حریق، حقوق شهروندی و دفاع شخصی» از جمله برنامه‌های آموزشی برای محیط‌بانان است.
  احمدی خواستار حمایت سازمان‌های مربوطه در راستای افزایش حقوق و معیشت محیط‌بانان شد و خاطرنشان کرد: محیط‌بانان در سرما و گرما، شب و روز، محیط نامتعارف، کوه‌ها و مناطق کوهستانی در حال ارائه خدمت هستند که تنها توجیه این کارمحیط‌ بانان عشق به انفال الهی و عشق به حفاظت از محیط زیست کشور و استان است.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست در پایان اشاعه مشارکت زیست محیطی را در حفظ، حراست و جلوگیری از تخریب و نابودی محیط زیست را ضروری دانست. 

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.