تدوین برنامه تحول نظام تعلیم و تربیت در وزارت آموزش و پرورش

تعداد بازدید: ۴۶
 • تدوین برنامه تحول نظام تعلیم و تربیت در وزارت آموزش و پرورش

  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ای برای تحول در نظام تعلیم و تربیت مبتنی بر اهداف، افکار و راهکارها در سند بنیادین آموزش و پرورش طراحی کرده است.
  به گزارش به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، عبدالرسول عبادی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک سال تحصیلی جدید اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ای برای تحول در نظام تعلیم و تربیت مبتنی بر اهداف، افکار و راهکارها در سند بنیادین آموزش و پرورش طراحی کرده که یکی از این برنامه‌ها تحول در مدرسه است که همه این برنامه‌ها ناظر بر مدرسه است که تحول در مدرسه آغاز و در مدرسه انجام می‌گیرد.
  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: وزارتخانه در سال تحصیلی جدید دو مسئله را مورد توجه قرار داده که تحول در متن برنامه‌ها و متون درسی و تحول در نظام مدیریت آموزش و پرورش دو مسئله مورد توجه آموزش و پرورش است.
  وی به واسطه‌ها در نظام آموزشی اشاره کرد و با بیان اینکه چنین مواردی در نظام آموزشی باید از بین برود، افزود: توجه به مدیریت نظام آموزش و پرورش در سطوح مختلف مدیریت آموزشگاهی که لازمه آن ایجاد زیرساخت‌ها و توجه به سخت افزار و نرم‌افزار است در دستور کار قرار دارد.
  این مسؤول با تأکید بر موضوع اخلاق گفت: توجه به اخلاق و گنجاندن اخلاق در متن و برنامه‌های نظام آموزش و پرورش دیگر موضوع مورد توجه وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید است.
  عمادی با بیان اینکه تحول در برنامه‌ها مورد تأکید آموزش و پرورش است، افزود: برنامه‌ها باید مهارت محور و ناظر بر ایجاد نشاط در مدرسه باشند و نباید متکی به حافظه دانش‌آموزان باشیم بلکه باید سطوح دیگر یادگیری را پوشش دهیم

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.