بیمه قالیبافی خواسته بحق قالیبافان است

تعداد بازدید: ۸۹
 • بیمه قالیبافی خواسته بحق قالیبافان است


  کارگر از اجرای بیمه از سال 85  خبر داد و گفت : در این بیمه 20 درصد حق کار فرما توسط دولت پرداخت می شود ولی اعتباری که مجلس مصوب کرده است جوابگوی کل جمعیت قالیبافان نیست و در بودجه 95 نیز با توجه به نیاز 1074 میلیارد تومان بودجه برای تحت پوشش قرار دادن 500 هزار نفر تنها 444 میلیارد تومان به تصویب رسید.
  به گزارش ایلنا به نقل از "شاتا" رییس مرکزملی ایران با اعلام این خبر افزود : این آمار بناربر اعلام گمرک جمهوری اسلامی ایران و به وزن 1428 تن انجام شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 39.5 درصد به لحاظ ارزشی و 38.1 درصد به لحاظ وزنی رشد نشان می دهد که بخش زیادی از آن متاثر از  از سر گیری صادرات به کشور آمریکا گزارش شده است.
  به گفته حمید کارگر میزان صادرات دستباف به کشور آمریکا طی 4 ماهه  سال جاری  27.6 میلیون دلار بوده است.
  این میزان صادرات دستیباف به آمریکا که از دیماه سال 94 از سر گرفته شد طی بهمن ماه سال گذشت به 2.7 میلیون دلار و اسفند ماه به 9 میلیون دلار رسید.
  کارگر هدفگذاری صادرات امسال را 400 میلیون دلار برشمرد و افزود : هنوز با 500 میلیون دلار متوسط صادرات فاصله داریم.
  وی در ادامه از برگزاری بیست و پنجمین نمابشگاه دستباف از  یکم  تا هفتم شهریور ماه سال جاری خبر داد و افزود : این نمایشگاه با گذشت 25 سال به یکی از رخدادهای بزرگ نمایشگاهی در دستباف تبدیل شده است.
  کارگر اضافه کرد : نمایشگاه مذکور با مشارکت 700 غرفه و مشارکت کننده از سراسر کشور در مساحتی نزدیک به 30 هزار متر مربع و 20 سالن برپا می شود.
  وی با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره برتر گفت :‌این رخداد با هدف الگو سازی و معرفی دستبافته های با کیفیت و معرفی تولیداتی که ضمن حفظ اصالت توجه به بازار های هدف را برگزیده  اند به اجرا در می آید و این فرشهای برگزیده در سالن 27 نمایشگاه به نمایش عمومی در می آیند .
   به گفته ریییس مرکز ملی ایران دعوت هدفمند از بازرگانان خارجی انجام شده است و تاکنون 65 نفر تایید نهایی شده و حضور 50 نفر تاکنون قطعی شده است و به جز استرالیا از آمریکا ، عمدتا از اروپا ،  آفریقای جنوبی ،  شرق آسیا و نیز آمریکای لاتین به منظور خرید دستباف به ایران سفر می کنند.
  برپایی غرفه ای  برای آشنایی کودکان و نوجوانان با دستباف ،  نمایش فرآیند تولید از طراحی و ریسندگی ، چله کشی و رفوگری و ... ، همنشینی ایرانی و بقیه ملزومات ، چیدمان منزل و محیط کار نیز از دیگر برنامه های جنبی نمایشگاه است.
  بنابر اعلام  کارگر برگزاری کارگاههای آموزشی در همه ایام برگزاری نمایشگاه و حمایت از فارغ التحصیلان کار آفرین دستباف و در اختیار قرار دادن سالنهای رایگان به این افراد از دیگر برنامه های جانبی است که در این نمایشگاه تدارک دیده شده است.
  رونمایی از گواهی ثبت 15 منطقه جغرافیایی دستباف
  رییس مرکز ملی ایران در ادامه نشست خبری خود به چند رویداد رونمایی در این نمایشگاه  اشاره کرد و گفت :  گواهی های ثبت 14 منطقه جغرافیایی دستباف که در " وایپو" سازمان جهانی ثبت مالکیت معنوی به ثبت رسیده و نیز نسخه انگلیسی دانشنامه در 4 جلد رو نمایی می شود.
  بر اساس این گزارش ایلام ، سنقر و کلیایی ، کردی خراسان شمالی ، لرستان ، ترکمان ، جرگلان ، سیستان و بلوچستان ، ورامین ، چار محال و بختیاری، قشقایی و گبه فارس و نیز اردکان و قهستان و مود بیرجند از جمله مناطقی هستند که در وایپو به ثبت جهانی رسیده اند.
  وی در ادامه  به ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای خرید دستباف ایرانی به کارمندان و بازنشستگان دولتی در فاز اول خبر داد و گفت : این تسهیلات بنابر تفاهم نامه ای که بین مرکز ملی ایران و صندوق امید انجام شده تا سقف 10 میلیون تومان و با سود 4 درصد و مدت باز پرداخت 36 ماهه ارائه می شود.
   بیمه خواسته بحق قالیبافان است
  کارگر از اجرای بیمه از سال 85  خبر داد و گفت : در این بیمه 20 درصد حق کار فرما توسط دولت پرداخت می شود ولی اعتباری که مجلس مصوب کرده است جوابگوی کل جمعیت قالیبافان نیست و در بودجه 95 نیز با توجه به نیاز 1074 میلیارد تومان بودجه برای تحت پوشش قرار دادن 500 هزار نفر تنها 444 میلیارد تومان به تصویب رسید.

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.