بررسی لایحه استخدامی شهرداری‌ها در ایستگاه پایانی

تعداد بازدید: ۱۸
 • بررسی لایحه استخدامی شهرداری‌ها در ایستگاه پایانی

  عضو کمیسیون مجلس با اشاره به اینکه کارکنان ها باید درقانون خدمات کشوری دیده شود، گفت: نامه ای از سوی به کمیسیون برای تعیین تکلیف این لایحه ارسال نشده است.
  سلمان خدادادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص آخرین وضعیت لایحه استخدامی ها در کمیسیون مجلس،گفت: لایحه استخدامی کارکنان ها از سوی وزارت کشور در چندین جلسه کاری مورد بررسی قرار گرفت، ضمن اینکه در جلسات برگزار شده نظرات تمامی کارشناسان ذی ربط با حضور نمایندگانی از سازمان همیاری ها و نمایندگان تهران مورد توجه قرار گرفت.
  نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه جلسه ای نیز خارج از کمیسیون با حضور تمامی شهرداران مراکز استان ها در تهران برگزار شد، افزود: نقطه نظرات کارشناسان این جلسه نیز درخصوص این لایحه دریافت شد، اما این لایحه از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت؛ زیرا در لایحه ارسالی از سوی دولت به جزییات موضوع هیچ توجهی نشده است، ضمن اینکه با یک ماده واحده کلی به دنبال اخذ مجوزبرای در ها است.
  وی با بیان اینکه دولت با ماده واحده موجود در این لایحه خواهان اخذ مجوز و به دنبال آن تدوین آیین نامه و نحوه درشهرداری ها است، تصریح کرد: اعضای کمیسیون معتقدند که این لایحه بسیار کلی بوده و با یک ماده واحده نمی توان تمامی اختیارات این موضوع را در حیطه وظایف وزارت کشور قرار داد، بنابراین در این راستا نظرات متعددی از سازمان همیاری های ها به عنوان متولی این لایحه اخذ شد؛ همچنین نظرات مرکز پژوهش ها و ها نیز مورد توجه قرارگرفت.
  عضو کمیسیون مجلس، با اشاره به اینکه درحال حاضر بررسی و رسیدگی به این لایحه در کمیسیون آخرین مراحل خود را می گذراند،گفت: ضمن اینکه سازمان همیاری ها و تاکنون نامه ای را به کمیسیون برای تعیین تکلیف این موضوع ارسال نکرده است، اما باید به این نکته تاکید کرد که تعیین تکلیف این لایحه باید در قالب لایحه قانون دائمی مدیریت خدمات کشوری دیده شده و دولت موظف است تا پیش از شهریور سال جاری لایحه دائمی شدن این قانون را به مجلس ارسال کند؛ یعنی در کارکنان دولتی نباید به صورت جزیره ای عمل شود.
  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رییس سازمان ها درنامه ای به رییس کمیسیون خواستار تعیین تکلیف لایحه استخدامی ها در این کمیسیون شد.

کانال تلگرام کاران

تلگرام کاران

https://telegram.me/karanir

به کانال رسمی کاران در تلگرام بپیوندید.