چه دوره هایی برای استخدام کارشناس شبکه مناسب است؟

کارفرمایانی که می خواهند شخصی را با عنوان کارشناس شبکه استخدام کنند به دنبال افرادی هستند که در حوزه علوم کامپیوتری، سخت افزار و نرم افزار مهارت داشته باشند و دوره های اکادمیک شبکه را آموزش دیده باشند در این مقاله کاران به شما خواهیم گفت چه دوره هایی برای استخدام کارشناس شبکه مناسب است.

چه دوره هایی برای استخدام کارشناس شبکه مناسب است؟

اگر می خواهید در سازمان و یا شرکتی کارشناس شبکه باشید و مشکلات سیستمی آن را برطرف کنید بهتر است دیدی کاملا جامع نسبت به دنیای شبکه پیدا کنید.

کارجویانی که تمایل دارند با عنوان کارشناس شبکه استخدام شوند باید قبل از استخدام در دوره های آموزشی گوناگونی شرکت کنند.

 

 

نقطه مناسب برای ورود و استخدام در حوزه شبکه شرکت در دوره +Network است این دوره توسط شرکت کامپتیا طراحی شده و به عنوان مقدمه برای شروع دوره های شبکه است و معمولا به عنوان پیش نیاز دوره های شبکه شناخته می شود.

بعد از گذراندن دوره +Network و پیدا کردن یک دید کلی نسبت به شبکه و پی بردن به این موضوع که آیا واقعا علاقه مند به کسب دانش و مهارت در این حوزه هستید، می توانید به مسیر خود ادامه دهید، و برای به دست آوردن دانش بیشتر وارد دوره MCSA  شوید این دوره توسط شرکت ماکروسافت طراحی شده است و این امکان را به شما می دهد سرورهای مبتنی بر ماکروسافت را مدیریت کنید. این دوره دارای سه بخش است که در هر بخش موضوعات مختلفی آموزش داده می شود. در بخش اول مباحثی چون نصب، ذخیره‌سازی و ارایه ویژگی‌ها و عملگرهای موجود در ویندوز سرور و نصب و پیکربندی  Nano سرورها  و مدیریت شبکه را آموزش می دهند. در بخش دوم دوره  MCSA قابلیت‌ها و عملگرهای شبکه‌ای موجود در ویندوز سرور معرفی می شود و از این رو در آن به موضوعاتی از جمله  DNS، DHCP، IPAM، VPN و SDN پرداخته می‌شود. در بخش اخر افراد با موضوعات مهمی از جمله اکتیو دایرکتوری، AD ،CS ،AD ،FS و پراکسی وب اپلیکیشن‌ها آشنا می‌شوند.

 

 

از طرف دیگر از آنجایی که یک مهندس شبکه نیاز دارد علاوه ‌بر تسلط بر سرور، توانایی کار با کلاینت هم داشته باشند بهتر است در دوره های آشنایی با ویندوز 10 هم شرکت کند. در این دوره با مهارت‌های لازم برای نصب، پیکربندی، مدیریت و نگهداری کلاینت‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ آشنا خواهید شد و مدیریت و نگهداری کلی این سیستم‌عامل را به شما آموزش می دهند و در پایان می‌توانید یک کلاینت را برای اتصال به شبکه آماده کرده و سرویس‌های مختلف آن را اجرا و مدیریت کنید.

 

پیشنهاد ما به کارجویانی که قصد استخدام کارشناس شبکه را دارند این است که در پایان این دوره دوره مقدماتی Cisco یعنی CCNA را شرکت کنند.

شرکت سیسکو بزرگترین تولید کننده تجهیزات فنی شبکه در جهان است.

دوره CCNA به‌عنوان مقدمه برای سایر دوره‌های سیسکو شناخته می‌شود. در این دوره با پیکربندی مولفه های شبکه مانند سوئیچ ها، روتر ها و کنترل کننده های وایرلس، مدیریت تجهیزات شبکه و شناسایی تهدیدات امنیت شبکه آشنا خواهید شد. در این دوره مقدمات برنامه نویسی شبکه و خودکارسازی آن را آموزش می بینید.

در نتیجه بهتر است برای استخدام شدن با عنوان کارشناس شبکه در یک مجموعه شما هم دید ماکروسافتی و هم دید سیسکو داشته باشید تا بتوانید هم به مسائل نرم افزاری و هم به موارد سخت افزاری یک مجموعه بپردازید.

 

بیشتر بخوانید:

همه چیز درباره استخدام کارشناس شبکه و مصاحبه شغلی آن

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!