6 نکته ضروری برای پیدا کردن کار در لینکدین

لینکدین یک شبکه اجتماعی است که به افراد اجازه می‌دهد با طیف وسیعی از فرصت‌ها و زمینه‌های شغلی ارتباط برقرار کنند. با این حال، به نظر می‌رسد بسیاری بخصوص اوایل ورود به این پلتفرم، سردرگم هستند و دقیقا نمی‌دانند چطور از آن می‌توانند برای جست‌وجوی مناسب کار استفاده کنند. در لینکدین با فیلترهای مختلفی می‌توانید به شکل دقیق‌تری شغل مناسب خود را انتخاب کنید. این فیلتر می‌تواند بر اساس عنوان شغلی، جغرافیای محل کار، پاره وقت بودن یا تمام وقت بودن آن و ... تعیین شود. در این مقاله ما با یادآوری چند نکته مهم، به شما کمک می‌کنیم به صورت راحت‌تری شغل مورد نظر خودتان را در لینکدین به دست بیاورید.

6 نکته ضروری برای پیدا کردن کار در لینکدین

1- پروفایل خودتان را تکمیل کنید

کامل بودن پروفایل لینکدین شما، کمک بزرگی برای پیدا کردن کار خواهد بود. برخی قسمت‌ها و سوالات را هنگام ایجاد پروفایل لینکدین ممکن است کامل پاسخ نداده باشید. بنابراین بهتر است دوباره به قسمت پروفایل بروید و اطلاعات خودتان را تکمیل یا به‌روز کنید.

همچنین در سایت لینکدین، وضعیت‌های مختلفی در اختیارتان قرار دارد تا شما بتوانید یک حالت را انتخاب کنید. در همین راستا، زمان‌هایی که در جست‌وجوی کار هستید، با اضافه کردن حالت Open to work می‌توانید به بقیه نشان دهید که آماده گرفتن کار و پروژه جدید هستید. در این حالت، یک علامت سبزرنگ Open to work کنار عکس پروفایل شما نمایش داده خواهد شد.

2- خلاصه‌ای جذاب از خودتان ارائه دهید

صفحه لینکدین شما یک بخش about دارد که نقش ویترین حرفه‌ای شما را بر عهده دارد. لازم است در این بخش خلاصه‌ای موجه اما جذاب از خودتان ارائه کنید. فقط حتما به این موضوع دقت کنید که فقط سه خط اول نوشته شما در نگاه اول نمایش داده می‌شود و بهتر است توی همین فضای کم، با شما بهتر آشنا شوند.

همچنین برای تکمیل این قسمت لازم است که به کلمات کلیدی مرتبط با خودتان، اشاره کنید. چون وقتی کارفرمایان و استخدام‌کنندگان به دنبال موضوع و عنوان شغلی خاصی هستند، با جست‌وجو کردن می‌توانند به پروفایل شما برسند. پس حتما در درج مهارت‌ها و حرفه‌های مرتبط با خودتان کوتاهی نکنید!

3- از بخش Publishing استفاده کنید

لینکدین همچنین قسمتی را برای متخصصان قرار داده که بتوانند در بستر این پلتفرم، مقاله خودشان را منتشر کنند. انتشار مقاله در این قسمت، می‌تواند شما را فردی به‌روز، سخت‌کوش و توانمند نشان دهد که در حیطه تخصصی خودتان می‌توانید صاحب ایده و نظر باشید.

پس اگر شرایط ارسال یک یا چند مقاله را دارید از قسمت write article بهره ببرید و اقدام به انتشار مقاله خودتان کنید. اگر چند مقاله منظم و استاندارد از شما وجود داشته باشد، حتما نظر کارفرمایان زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

 

چطور در لینکدین اعلام کنیم که جویای کار هستیم؟

 

4- عنوان شغلی مناسب درج کنید

اگر هنگام نوشتن عنوان شغلی در لینکدین، خیلی ساده‌انگارانه و بدیهی این کار را انجام داده‌اید شاید بهتر باشد برگردید و تجدید نظری کنید. بسیاری اوقات ممکن است با دقیق ننوشتن عنوان شغلی، فرصت‌های کاری را به راحتی از دست بدهید.

فراموش نکنید که قسمت عنوان شغلی، یکی از بخش‌هایی است که در نگاه اول، استخدام‌کنندگان را به سوی شما جذب یا از بررسی شما منصرف می‌کند.

5- توصیه‌نامه در لینکدین داشته باشید

بسیاری تصورشان از توصیه‌نامه آن چیزی است که فقط موقع استعفا یا اخراج می‌توانند از کارفرمای سابق خود داشته باشند. اما این‌طور نیست شما می‌توانید از کارفرمای کنونی خودتان هم تقاضای نوشتن یک توصیه‌نامه کنید. یا حتی از افرادی که با شخصیت شما و کارتان آشنا هستند یا همکاری‌هایی با شما داشته‌اند. در لینکدین برای این موضوع هم تهمیداتی اندیشیده شده است. به این ترتیب که هم می‌توانید برای دیگران توصیه‌نامه بنویسید و از هم می‌توانید از دیگران توصیه‌نامه دریافت کنید. حتی می‌توانید منتظر نمانید و خودتان درخواست دهید برای شما بنویسند.

این قسمت در پلتفرم لینکدین در قسمت Recommendation قابل انجام است. وقتی در لینکدین خودتان، توصیه‌نامه‌های معتبری داشته باشید، قطعا شانس‌تان برای استخدام و به کار گرفته شدن بیشتر خواهد بود.

6- با کاربران دیگر تعامل کنید

همواره نباید این را فراموش کنید که لینکدین با وجود کارکردهای حرفه‌ای و تخصصی، همچنان یک شبکه اجتماعی است. در یک شبکه اجتماعی یکی از رایج‌ترین اتفاقات که به رشد شما کمک می‌کند، تعامل کردن با دیگران است.

این تعامل کردن می‌تواند از پیدا کردن افراد مرتبط و شبکه‌سازی ارتباطی باشد تا کامنت گذاشتن و تبادل نظر با دیگران و همچنین پست گذاشتن. در خلال همین ارتباطات، افراد می‌توانند برای پروژه‌های خودشان همکاران خوبی پیدا کنند. 

بیشتر بخوانید:

نحوه ساخت پروفایل و فعالیت در لینکدین

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!