کاهش نرخ بیکاری در کانادا

باوجود اشتغال زایی منفی ماه مارس، نرخ بیکاری کانادا برای هفتمین ماه متوالی کاهش یافت.

کاهش نرخ بیکاری در کانادا

باوجود اشتغال زایی منفی ماه مارس، نرخ بیکاری کانادا برای هفتمین ماه متوالی کاهش یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از فایننشیال پست، پس از شش ماه اشتغال‌زایی فراتر از حد انتظار، روند اشتغال‌زایی کانادا معکوس شد؛ به گونه‌ای که طبق اعلام دفتر آمار این کشور، میزان مشاغل تمام وقت در ماه مارس در مقایسه با ماه قبل ۷۲۰۰ نفر کاهش یافته است با این حال اقتصاددانان پیش بینی کرده‌اند که نرخ بیکاری این کشور به ۵.۸ درصد برسد؛ که یکی از پایین‌ترین سطوح در دو سال اخیر محسوب می‌شود.

در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ اقتصاد کانادا موفق شده بود با اشتغال‌زایی برای بیش از ۲۹۰ هزار نفر برترین عملکرد خود از سال ۲۰۰۲ بدین سو را به ثبت رساند. با این حال با توجه به کاهش قیمت نفت در سطح جهان اقتصاد کانادا هنوز نتوانسته است به سطوح بالای رشد بازگردد.

بیشترین تعدیل نیرو در ماه مارس مربوط به بخش خصوصی با ۱۷ هزار و ۳۰۰ مورد بوده است. در بین ایالت‌ها نیز ایالت‌های کبک و انتاریو با تعدیل ۲۱ هزار و ۷۰۰ موقعیت شغلی، بیشترین تعدیل نیرو را در بین ایالت‌های کانادایی داشته‌اند.

خبر مثبت برای اقتصاد کانادا این است که افزایش دستمزد کارکنان دارای قرارداد دائمی ۲.۳ درصد افزایش داشته است که بیشترین افزایش از اوت سال گذشته تاکنون است. میزان ساعت کاری سالانه نیز در دوازده ماه منتهی به ماه مارس ۰.۹ درصد افزایش یافته است.

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!