فرصت یک ماهه بیکاران برای دریافت بیمه بیکاری

بیکارانی که به دلیل اخراج یا تعدیل نیرو از محل کار قبلی شان بیکار شده اند تنها تا یک ماه بعد از زمان خروج خود می توانند برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند.

فرصت یک ماهه بیکاران برای دریافت بیمه بیکاری

به گزارش روابط عمومی کاران، مطابق آئین نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارگران مشمول بیمه تامین اجتماعی که قطع همکاری داشته اند، تنها تا یک ماه پس از خروج از محل کار قبلی خود فرصت دارند به سازمان تامین اجتماعی و اداره های کاریابی خود را معرفی کنند.

براساس فرایند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این دسته از کارگران می توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی لازم، آخرین قرارداد یک ساله همکاری خود و نامه قطع همکاری با محل کار قبلی خود به نزدیک ترین اداره کار سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنند تا زمینه اتصال آنها به دفاتر کاریابی و اجرای مراحل دریافت بیمه بیکاری برای آنها فراهم شود.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار در این رابطه به خبرگزاری ایسنا گفت: در سال گذشته حدود ۳۰ هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری به مراکز آموزش فنی و حرفه ای برای مهارت آموزی، بازآموزی و تجدید مهارت معرفی شدند و در ۹ ماهه سال جاری، حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر به مراکز فنی و حرفه‌ای معرفی شدند.

 کریم یاوری در این خصوص ادامه داد: مقرری بیمه بیکاری برای کارگران مشمول از روز اول بیکاری قابل پرداخت است، کارگران مکلفند ظرف ۳۰ روز از تاریخ بیکاری با اعلام مراتب بیکاری به واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آمادگی خود را برای اشتغال تخصصی و یا مشابه آن اعلام کنند.

اگر بیکار شده اید همین حالا تمام فرصت های استخدامی منتظر شما هستند

 

یاوری با اشاره به اینکه هم اکنون حدود ۲۵۴ نفر از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند، افزود: کارگران مجرد، مشمول بیمه کاری حداقل ۶ ماه و حداکثر ۳۶ ماه و کارگران متأهل و متکفل حداقل ۱۲ ماه و حداکثر۵۰ ماه به نسبت سابقه کاری می‌توانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند.

او با اشاره به اینکه ایام مقرری بیمه بیکاری جز سابقه بیمه‌ای قابل قبول برای بازنشستگی کارگران محاسبه می شود، گفت: برای تعادل بخشی به منابع و مصارف بیمه بیکاری و افزایش پوشش مقرری بگیران بیمه بیکاری، کارگاه های مشترک بین ادارات کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی و تأمین اجتماعی و شرکای اجتماعی، شکل گرفته و به جدیت این موضوع را پیگیری می کنند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره به پیگیری برای اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری افزود: پیگیری برای اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری در اولویت وظایف قانونی دست‌اندرکاران اجرای قانون بیمه بیکاری قرار دارد و در سال گذشته حدود ۱۶ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری، بازگشت به اشتغال داشته‌اند.

اگر بیکار شده اید و رزومه مناسبی ندارید همین حالا به سادگی یک پروفایل حرفه ای بسازید

اخبار مرتبط : 

بیشتر بخوانید :افراد بیکار به سامانه آنلاین بیکاری مراجعه کنند

بیشتر بخوانید :پرداخت سه ماهه بیمه بیکاری به بیکارشدگانِ از کرونا

بیشتر بخوانید :جزئیات دریافت مقرری بیمه بیکاری/ میزان مقرری مجردها و متاهل ها

بیشتر بخوانید:تا چند سال می توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید؟

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!