ویژگی های یک ویدئو رزومه خوب

ویدئو رزومه، یک ویدئوی کوتاه یک یا چند دقیقه ای است که با موبایل تان ضبط می کنید. در ویدئو رزومه شما خودتان، تحصیلات، مهارت ها، توانمندی ها و سوابق شغلی تان را معرفی می کنید و می گویید که دنبال چه شغلی هستید.

ویژگی های یک ویدئو رزومه خوب

 

برای آشنایی با ویژگی ها و خصوصیات یک ویدئو رزومه استاندارد و قابل قبول در این مقاله کاران با ما همراه باشید.

یک ویدئو رزومه در کنار فایل اصلی رزومه، اگر مناسب و حرفه ای باشد، شانس شما را برای یک استخدام موفق بالاتر می برد و در نهایت زمان کاریابی را کوتاه‌تر می کند. در واقع رزومه شما، آگهی تبلیغاتی شما است و قرار است که برایتان فرصت مصاحبه کاری فراهم کند. پس هنگام تهیه ویدئو رزومه و معرفی خودتان، در انتخاب کلمات و جملات بهتر دقت کنید. این فایل کوتاه ویدئویی به تنهایی‌ می‌تواند جذابیت ظاهری، فن بیان و اعتماد به نفس تان را به یک کارفرما و یا مسئول منابع انسانی نشان دهد.

 

ویدئو رزومه چیست و چگونه یک ویدئو رزومه خوب بسازیم؟

 

تمام ویژگی های یک ویدئو رزومه خوب

برخلاف رزومه های متنی که قواعد و قوانین خاص خودشان را دارند، ویدئورزمه ها قانون مشخصی برای تهیه ندارند؛ با این حال ویژگی ها و نکاتی هستند که اگر آنها را رعایت کنیم می توانیم یک ویدئو رزومه مناسب تهیه کنیم. این خصوصیات شامل موارد زیر می شوند

  یک ویدیو رزومه باید کوتاه باشد. مدت زمان مطلوب برای ضبط یک ویدئو رزومه بین ۱ تا ۳ دقیقه است. چرا که وقت تمام مدیران و کارفرمایان محدود است و اگر ویدئوی شما طولانی باشد، احتمال اینکه آنها اصلا ویدئو رزومه تان را تماشا نکنند، وجود دارد.به خاطر داشته باشید ویدئو رزومه، یک فایل جانبی است که قرار است به رزومه اصلی شما ضمیمه شود، بنابراین نباید در  ویدئو رزومه خودتان را یک بار دیگر به صورت شفاهی بیان کنید.

مراقب زبان بدن تان باشید؛ ویدئو رزومه یک تصویر ویدئویی است که اطلاعات مهمی درباره شما به کارفرما می دهد؛ از توانایی شما برای معرفی تا میزان اعتماد به نفس و حتی شخصیت شناسی و میزان هوش هیجانی شما؛ بنابراین تا جای ممکن سعی کنید با یک لبخند مناسب، با دوربین ارتباط چشمی خود را حفظ کنید؛ از تکان های اضافه دست ها و صورت هم خودداری کنید.

ویدئو رزومه

لباس رسمی و مرتب بپوشید؛ لباس شما هنگام تهیه ویدئو رزومه باید همان لباسی باشد که هنگام مصاحبه حضوری می پوشید؛ باید مرتب و کاملا رسمی باشید.

با انرژی باشید؛ سعی کنید هنگام ضبط ویدئو رزومه تمام ویژگی های یک انسان مثبت اندیش را رعایت کنید؛ مهم ترین نکته این است که با انرژی باشید. پیشنهاد کاران به شما این است که زمانی که به هر دلیلی بی حوصله،کم انرژی و یا حتی ناراحت هستید، ویدئو رزومه تهیه نکنید.

 

برای استخدام به یک رزومه خوب احتیاج دارید؛ با رزومه ساز کاران به راحتی رزومه حرفه ای بسازید

 

محیط ضبط ویدئو رزومه باید مرتب و ساکت باشد؛ اگر در منزل یا محیط کار هستید باید حتما فضایی که در آن ویدئو رزومه تهیه می کنید تا جای ممکن ساکت و مرتب باشد تا بتوانید با تمرکز حواس در ویدئو صحبت کنید. تمیز و مرتب بودن فضای اطراف هم در بیننده ویدئو حس مثبتی ایجاد می کند. بهتر است از یک بک گراند سفید یا طوسی برای زمینه ویدئوتان استفاده کنید.

 

حتما تشکر کنید؛ زمانی که در ویدئو رزومه از خودتان و سوابق تان گفتید، در انتها فراموش نکنید که از افرادی که وقت گذاشته اند و این ویدئو را تماشا می کنند، تشکر کنید. این موضوع در پایان کار، تاثیر مهمی روی مدیر یا کارفرمایی دارد که ویدئو رزومه شما را نگاه می کند.

 

دنبال استخدام در چه شغلی هستید؟ همین حالا تمام فرصت های استخدامی کل وب را در کاران ببینید

 

 

بیشتر بخوانید :

به پادکست کاران درباره رزومه گوش دهید

کاران چگونه مشکل بیکاری شما را حل می کند؟

با چه نوع رزومه ای می توانیم استخدام شویم؟ آشنایی با انواع روش های رزومه نویسی

چگونه یک رزومه حرفه ای بسازیم؟

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!