6 نکته برای استخدام سریع

استخدام فوری دغدغه بسیاری از کارجویان است؛ اگر مدت هاست که به دنبال پیدا کردن یک موقعیت شغلی مناسب هستید اما هنوز استخدام نشده اید در این مقاله کاران می خواهیم شما را با روش های یک استخدام سریع آشنا کنیم.

6 نکته برای استخدام سریع

چگونه سریع استخدام شویم؟

با هر سطح از توانایی، مهارت و تجربه شغلی که دارید، همیشه راه های میان بر و ساده ای هستند که به شما کمک می کنند تا سریع تر استخدام شوید. شش نکته زیر، کلیدی ترین روش ها برای یک استخدام سریع و فوری است که در ادامه به آنها می پردازیم:

 

 دنبال چه کاری هستید؟ همین حالا تمام فرصت های استخدامی منتظر شما هستند

 

۱.یک رزومه خوب بسازید

اولین قدم برای استخدام سریع، تهیه یک رزومه خوب و حرفه ای است تا بتوانید نظر مدیران و مسئولان استخدام را جلب کنید. یک رزومه مناسب نه تنها شانس تان را برای استخدام فوری در فرصت های شغلی افزایش می دهد بلکه به شما می گوید چه مهارت ها و توانایی هایی دارید. یک رزومه حرفه‌ای، باید نقاط قوت و مهارت‌های شما را به خوبی نمایش دهد. هر اندازه بتوانید خودتان را در رزومه‌تان بهتر معرفی کنید، احتمال انتخاب شما در بین صدها رزومه‌ بالا می‌رود و سریع تر استخدام می شوید.

قالب‌ها و پلت فرم‌های مختلفی تحت عنوان رزومه ساز وجود دارند که می‌توانید سوابق شغلی و تحصیلی و توانمندی‌هایتان را در آنها ثبت کنید. همین حالا برای ساختن یک رزومه خوب اینجا کلیک کنید.

 

چطور یک رزومه حرفه ای بسازیم(آموزش ویدئویی)

 

چگونه رزومه بسازیم

 همین الان و با صرف چند دقیقه وقت رزومه حرفه ای خود را بسازید

۲.در سایت های کاریابی عضو شوید

سایت های کاریابی مختلفی وجود دارند که شما می توانید در آنها ثبت نام کنید و رزومه تان را برای فرصت های استخدامی بفرستید. با این حال شانس شما برای استخدام فوری زمانی بالا می رود که بتوانید تمام فرصت های استخدامی مدنظر را دریافت کنید. موتور هوشمند جستجوی آگهی های استخدامی کاران به شما این امکان را می دهد که در هر لحظه بتوانید با یک جستجوی ساده تمام فرصت های استخدامی از تمام سایت های کاریابی را به صورت یکجا ببینید و درخواست همکاری بفرستید.

همچنین سرویس ویژه کاریابی سریع کاران با نام معرفی ام کن در همین رابطه می تواند به شما کمک کند تا هر لحظه رزومه شما به موقعیت های استخدامی مناسب معرفی شود.

 

چگونه بهترین فرصت های استخدامی را دریافت کنیم؟

 

۳.تکنیک های مصاحبه شغلی را یاد بگیرید

علاوه بر داشتن رزومه خوب و یافتن فرصت های استخدامی مناسب، برای یک استخدام سریع باید با مهارت های حضور در مصاحبه های استخدامی آشنا باشید.میزان آمادگی و اعتماد به نفس و نحوه پاسخ گویی شما به سوالات در  جلسه مصاحبه شغلی نقش تعیین کننده ای در استخدام فوری تان بازی می کند. شما می توانید با رعایت چند نکته ساده در یک مصاحبه شغلی موفق شوید. برای آشنایی با این نکات می توانید اینجا کلیک کنید. 

۴.از شبکه ارتباطی خود غافل نشوید

شبکه دوستان و آشنایان شما، یکی از راه های مطمئن برای استخدام سریع است؛ برای پیدا کردن موقعیت های شغلی بیشتر، حتما دوستان و همکلاسی ها و به ویژه همکاران قبلی خود را مطلع کنید و با آنها در ارتباط باشید. استخدام از طریق معرفی افراد به ویژه دوستان و همکاران، یکی از معمول ترین شیوه های استخدام سریع است.

عضویت و فعالیت شما در شبکه های اجتماعی تخصصی مانند لینکدین به شما کمک می کند تا به شبکه ارتباطی خود اعلام کنید که به دنبال استخدام هستید. علاوه بر این، بسیاری از مدیران و مسئولان استخدام شرکت ها در شبکه لینکدین به دنبال یافتن کارجویان هستند ؛ بنابراین پروفایل شما در لینکدین اگر حاوی رزومه کاری مناسبی باشد می تواند شانس تان را برای یک استخدام سریع افزایش دهد. البته باید به این موضوع هم توجه کرد که لینکدین برای پیدا کردن همه مشاغل مناسب نیست؛ به عنوان مثال اگر به دنبال استخدام در بخش خدمات هستید حضور در لینکدین ممکن است برای شما وقت گیر و بدون نتیجه باشد.

۵.آزمون های خودشناسی را فراموش نکنید

در بسیاری از مصاحبه های شغلی علاوه بر سوالات تخصصی مربوط به شغل و یا رشته کاری تان، از شما آزمون های مختلف گرفته می شود؛ این آزمون ها مانند تست های شخصیت شناسی و سنجش هوش هیجانی نشان می دهد چقدر برای موقعیت استخدامی مورد نظر مناسب و آماده هستید. انجام این تست ها پیش از مصاحبه حتی به خودتان هم کمک می کند شناخت بهتری از روحیات و ویژگی های شخصیتی تان پیدا کنید، و حتی ممکن است راه کارهایی برای پیشرفت شغلی و توسعه فردی بیابید.بنابراین یکی از راه های استخدام فوری این است که به کمک این آزمون ها خود را بسنجید و برای موقعیت های شغلی متناسب با ویژگی هایتان اقدام کنید.

 

همین حالا با تست های شخصیت شناسی کاران خودت را بشناس

۶.به جستجو ادامه دهید و نا امید نشوید

هرچقدر برای استخدام در موقعیت های شغلی آماده باشید نباید فراموش کنید کاریابی یک فرایند زمان بر و مستمر است. یکی از نکات مهم در استخدام سریع این است که دست از پیگیری و جستجو در میان موقعیت های شغلی و آگهی های استخدامی بر ندارید و نا امید نشوید. سرویس های مختلفی برای آگاهی شما از موقعیت های استخدامی وجود دارند که به استخدام سریع شما کمک می کنند. شما می توانید به کمک این سرویس ها از جمله "خبرم کن" کاران  به سرعت در جریان موقعیت های شغلی قرار بگیرید و برای این فرصت ها رزومه تان را ارسال کنید.

به نظر شما چه نکات دیگری برای یک استخدام سریع وجود دارد؟

 

بیشتر بخوانید:

۶ سوال کلیدی که در مصاحبه شغلی باید از کارفرما بپرسید

هفت قدم برای آمادگی حضور در مصاحبه شغلی

 

 

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!