با چه نوع رزومه ای می توانیم استخدام شویم؟ آشنایی با انواع روش های رزومه نویسی

با یک رزومه ساز خوب می‌توانید سوابق شغلی،تحصیلی و توانمندی‌هایتان را در قالب یک رزومه حرفه ای ثبت کنید تا سریع تر استخدام شوید؛ اما نکته مهمی که بسیاری از کارجویان به آن دقت نمی کنند، توجه به انواع رزومه است؛ اینکه چه نوع رزومه ای را برای کدام آگهی شغلی ارسال کنیم؟

با چه نوع رزومه ای می توانیم استخدام شویم؟ آشنایی با انواع روش های رزومه نویسی

 در واقع رزومه ها متناسب با نیاز شغلی شما دسته بندی های مختلفی دارند که اگر مطابق استانداردها ساخته شوند، می توانند اولین قدم مهم شما برای استخدام موفق باشد. برای آشنایی با انواع رزومه با ما در این مقاله کاران همراه باشید.

 

ویدئوی کوتاه آموزش ساخت یک رزومه حرفه ای 

 

رزومه‌ها مطابق یک استاندارد کلی به چهار گروه اصلی زیر تقسیم می‌‌شوند:

۱. رزومه‌های زمانی(chronological):

این نوع رزومه‌ها براساس تاریخچه زمانی سوابق شغلی و تحصیلی شما تهیه می‌‌شوند. در واقع شما سوابق شغلی و تحصیلی تان را به ترتیب زمان حضور در آنها از گذشته تا حال تنطیم می‌ کنید. کافی است سابقه کارتان را مطابق با تاریخ‌ها به ترتیب لیست ثبت کنید. با موقعیت فعلی خود شروع کنید و با آخرین سمت شغلی، ردیف‌ها را تکمیل کنید. بسیاری از کارفرمایان این نوع رزومه را ترجیح می‌ دهند، چراکه یک مرور کلی از تجربه شما را نشان می‌ دهد.

این نوع رزومه برای افرادی که سابقه اشتغال مشخص و قدرتمندی دارند و هیچگونه مشکلی در سابقه کار آنها نیست، بهترین گزینه است؛ مخصوصا زمانی که بیشترین تجربیات شما با شغلی که به آن علاقه دارید مطابقت دارد. در این شکل رزومه نویسی، می‌ توانید سوابق مربوط به موقعیت‌های پاره وقت، کار داوطلبانه یا هر سابقه دیگری که مهارت‌های بیشتر شما را نشان می‌ دهدرا ثبت کنید.

 

 

۲. رزومه‌های عملکردی  (Functional):

دسته دوم رزومه‌های عملکردی هستند که مطابق مهارت‌ها و توانمندی‌های فرد تنظیم می‌‌شوند. برخلاف رزومه‌های زمانی، این رزومه‌ها هیچ تاکیدی روی ترتیب زمانی سوابق شغلی شما ندارند. در واقع تمرکز رزومه‌های عملکردی، روی مهارت‌ها و تجارب شماست و مخصوصا زمانی مناسب هستند که سوابق شغلی مشخصی ندارید.

حتی اگر شما سوابق شغلی دارید امابه دلایل مختلف مانند بیماری یا هر دلیل دیگر در سابقه کاری شما شکاف ایجاد شده، تهیه رزومه براساس مهارت‌ها وتجربه‌های شما می‌ تواند بسیار مناسب باشد.

رزومه‌های عملکردی،همچنین برای فارغ التحصیلان جدید که تجربه اشتغال ندارند یا افرادی که در میان یک تغییر شغلی قرار دارند ، سودمند است.در مواردی که شما مشاغل متنوعی داشته اید و هیچ گاه مسیر شغلی تان متمرکز نبوده، این رزومه‌ها به کمک شما می‌ آیند. در ادامه این مقاله کاران  با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید :ویدئو رزومه چیست؟|چگونه یک ویدئو رزومه خوب بسازید

۳. رزومه‌های ترکیبی (Combination) :

رزومه‌های ترکیبی همان طور که از نامشان پیداست، در واقع ترکیبی از دو گروه رزومه‌های زمانی و عملکردی هستند.

در یک رزومه ترکیبی، شما هم مهارت‌ها و ویژگی‌های خود را برجسته می‌ کنید و هم یک فهرست زمانی از تجربه کاری خود ارائه می‌ دهید. این شکل از رزومه، به شما یک بستر انعطاف پذیر می‌ دهد تا بتوانید پتانسیل‌های کاری خود را فهرست کنید و نشان دهید که چه نوع کارمندی هستید!

در این قالب رزومه، شما فضای مناسبی برای معرفی در دسترس دارید. کافی است بهترین و در واقع پیشرفته ترین سمت‌های شغلی تان را مطابق زمان لیست کنید. البته دقت کنید اولویت قرارگیری سوابق شغلی تان حتما باید متناسب با درخواست یک آگهی شغلی باشد. یک رزومه ترکیبی هدفمند در ابتدا شامل سوابق تحصیلی و شغلی است که با عنوان شغل مورد تقاضای شما کاملا هماهنگی دارد. اگر هم به تازگی از دوره‌های تحصیلی و مهارتی تخصصی مرتبط با شغل تان فارغ التحصیل شده اید یا حتی به مقام‌های علمی نایل شده اید، بهتر است تواضع را کنار بگذارید و تمام این مدارک با سال اخذ آنها را در بخش سوابق تحصیلی تان بیاورید.

بیشتر بخوانید :چگونه یک رزومه حرفه ای بسازیم؟

۴. رزومه‌های هدفمند (Targeted) :

این رزومه‌ها براساس الزامات هر آگهی شغلی و متناسب با سابقه کار، توانایی و تحصیلات شما تهیه می‌‌شود. این نوع رزومه اصلی به صورت دلخواه تنظیم می‌ شود. سابقه کار ، توانایی‌ها و تحصیلات شما بازتاب الزامات شغلی است.

به عنوان مثال، اگر می‌ خواهید در یک شرکت چاپ و نشر به عنوان یک ویراستار  کتاب استخدان شوید،می توانید روی مدرک کارشناسی ارشد خود در زبان انگلیسی و یا حتی دوره کارآموزی خود با یک سردبیر در سال آخر دانشگاهتان تأکید کنید. شاید شما برای کمک به هزینه‌های دانشگاه به صورت پاره وقت کار کرده اید و حتی ممکن است در مسابقات نوشتاری برنده شده باشید؛ در یک رزومه هدفمند لازم است تمام این سوابق مرتبط را لیست کنید. همه این موارد باعث می‌ شود که یک کارفرما بخواهد در مورد شما اطلاعات بیشتری کسب کند.

پیش از نوشتن یک رزومه هدفمند، حتما شرح شغل موقعیت مورد نظر خود را مطالعه کنید. این مهم است که بدانید یک کارفرمای آینده نگر در متقاضیان خود به دنبال چه مهارت، تجارب و توانایی‌هایی است. کافی است به وب سایت شرکت موردنظر مراجعه کنید تا متوجه جایگاه آنها در بازار بشوید.نگاهی به بیانیه یا رسالت شرکت و حتی مطالعه ماموریت آن به شما کمک می‌ کند مهارت‌ها و استعدادهای خود را متناسب با فرهنگ شرکت تطبیق دهید.

دنبال استخدام در چه شغلی هستید؟تمام فرصت های شغلی وب را یکجا در کاران ببینید

رزومه

نتیجه گیری

حالا که با انواع روش‌های رزومه نویسی و کاربرد آنها آشنا شدید، پیشنهاد ما این است که متناسب با هر موقعیت شغلی از این قالب رزومه‌ها استفاده کنید. گرچه رزومه‌های ترکیبی و هدفمند اغلب کارایی بیشتری دارند و بهتر است هر دو شکل این رزومه‌ها را برای خودتان تهیه کنید. با این حال نکته کلیدی در نوشتن هر رزومه حرفه ای این است که تا جای ممکن خلاصه و مفید بنویسید و اصول یک رزومه حرفه ای را رعایت کنید.

یک رزومه حرفه ای اصول و قواعد مشخصی دارد. برای آشنایی با اصول نوشتن یک رزومه حرفه ای می‌ توانید این مقاله کاران با عنوان"چگونه یک رزومه حرفه ای بسازیم؟ " را مطالعه کنید.

همچنین می‌ توانید برای ساخت یک رزومه حرفه ای اینجا کلیک کنید.

 

بیشتر بخوانید:

با آزمون های شخصیت شناسی کاران، خودتان را بهتر بشناسید

ویدئو رزومه بسازید و یک قدم جلوتر از بقیه باشید

در مصاحبه های شغلی آنلاین و مجازی شرکت کنید.

مستقیما به کارفرمایان برای استخدام معرفی شوید.

از فرصت های شغلی روی ایمیل و پیامک مطلع  شوید.

 

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!