چطور عصرها راندمان بیشتری داشته باشیم؟

افزایش راندمان کاری مخصوصا در عصرها که ممکن است بی حوصله شویم، بیشتر از باقی روز مهم است. در این مقاله کاران می خواهیم با چند راهکار ساده برای بالابردن راندمان کاری و افزایش بهره وری در عصرها آشنا شویم.

چطور عصرها راندمان بیشتری داشته باشیم؟

اگر شما هم کارمند هستید حداقل ۸ ساعت از روز را مشغول کارید اما تا به حال اندازه گرفتید که چند ساعت در روز کار مفید انجام می دهید؟ مخصوصا عصرها که به زمان پایان روز کاری نزدیک می شویم، چطور می شود بهره وری و راندمان را زیاد کرد؟

در کنار مناسب کردن فضای اطرافمان مثل تنظیم نور محیط کارتا شنیدن یک موسیقی خوب در حین کار، 7 نکته زیر به شما کمک می کند تا عصرها با انرژی تر باشید و راندمان کاری تان در طی روز بیشتر باشد:

 

  • یک دوره آموزشی جدید یاد بگیرید. این دوره آموزشی می تواند حتی آنلاین و غیرحضوری باشد؛ می تواند مرتبط با کارتان و یا افزایش مهارت های شما در زندگی باشد.
  • نیم ساعت ورزش کنید.ورزش کردن بعد از ساعت کاری به طرز قابل توجهی روی انرژی شما تاثیر می گذارد و باعث می شود نه تنها عصرها راندمان بیشتری داشته باشید بلکه برای فردا صبح هم باانرژی تر باشید.
  • اهدافتان را مرور کنید. حتما زمانی برای هدف گذاری روزانه، هفتگی و حتی بلندمدت بگذارید و این هدف ها را با خودتان مرور کنید.
  • خودتان را ارزیابی کنید. ارزیابی و بررسی فعالیت هایی که در طی روز داشتید به شما کمک می کند که هوشمندانه کار کنید.
  • برنامه ریزی را فراموش نکنید. کلید اصلی بالابردن راندمان کاری این است که با برنامه ریزی به جلو بروید. حتما برنامه ریزی روزانه و به ویژه برای روز بعد را عصرها انجام بدید.
  • حتما مطالعه کنید و بنویسید. نکته برداری کردن از مطالعات روزمره یک تمرین ذهنی عالی است که کمک می کند نکات یادگیری شده در ذهن تان بماند.
  • یک ربع استراحت و نوشیدن چای را فراموش نکنید. حتما زمان کوتاهی را برای تجدید قوا و آرامش بگذارید؛ نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه و حتی آبمیوه به شما کمک می کند سرحال تر باشید.

 

شما چطور عصرها را بهتر می گذرانید؟

بیشتر بخوانید:

چطور با قانون 5 به هر موفقیتی برسیم؟

 ۱۰ جمله ممنوعه که آدم های باهوش در محیط کار نمی گویند!

 

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!