4 اشتباهی که نباید در تهیه ویدیو رزومه انجام دهید

زمانی که می خواهید یک رزومه ویدیویی تهیه کنید، همیشه نکات ساده و مهمی وجود دارند که با رعایت آنها می توانید یک ویدیوی خوب و استاندارد تهیه کنید.

4 اشتباهی که نباید در تهیه ویدیو رزومه انجام دهید

حتما می دانید ویدیو رزومه، یک ویدیوی کوتاه یک یا چند دقیقه ای است که با موبایل تان ضبط می کنید. در ویدیو رزومه شما خودتان، تحصیلات، مهارت ها، توانمندی ها و سوابق شغلی تان را معرفی می کنید و می گویید که دنبال چه شغلی هستید. این فایل کوتاه ویدیویی به تنهایی‌ می‌تواند جذابیت ظاهری، فن بیان و اعتماد به نفس تان را به یک کارفرما و یا مسئول منابع انسانی نشان دهد.

برای تهیه یک ویدیو رزومه خوب، پیشنهاد می کنیم این مقاله کاران را مطالعه کنید؛ اما این بار می خواهیم شما را با متداول ترین اشتباهات در ضبط یک ویدیو رزومه آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

 

ویدئو رزومه چیست؟|چگونه یک ویدئو رزومه خوب بسازید

 

نگاهتان را از روی دوربین برندارید

بزرگ‌ترین اشتباه در تهیه ویدیو رزومه این است که بخواهید در طول ضبط ویدیو، مرتب نگاه‌تان را از دوربین بردارید؛ این موضوع باعث می شود مدیران یا هر فردی که ویدیو رزومه شما را می بیند احساس کند شما اعتماد به نفس لازم را ندارید؛ پس بهترین راه کار این است که با اطمینان و خیلی عادی هنگام معرفی خودتان به دوربین نگاه کنید.

در محیط نامرتب فیلم برداری نکنید

ساده ترین اشتباهی است که می توانید در تهیه یک ویدیو رزومه انجام دهید این است که محیط اطراف شما شلوغ و نامنظم باشد؛ کافی است در یک محیط نسبتا رسمی و آرام بنشینید و ویدیو رزومه تان را تهیه کنید.

طولانی صحبت نکنید

یک رمز مهم برای اینکه مدیران و تمام مخاطبان بخواهند ویدیو رزومه شما را ببینند، این است که رزومه ویدیویی شما نباید بیشتر از یک یا دو دقیقه باشد. چرا که اغلب افراد و مخصوصا مدیران به صورت فشرده باید فایل های رزومه ای متعددی را بررسی کنند. اگر ویدیوی شما طولانی باشد ممکن است فرصت دیده شدن و در نهایت استخدام را از دست بدهید.

 

چطور یک ویدئو رزومه نیمه حرفه ای بسازیم؟

 

از روی کاغذ نخوانید

بدترین حسی که کارفرمایان و مدیران می‌توانند از رزومه ویدیویی شما بگیرند این است که احساس کنند از روی کاغذ می‌خوانید. سعی کنید اگر هم پیش از ضبط ویدیو صحبت‌هایتان را حفظ کرده‌اید، طبیعی جلوه کنید. باید به مخاطب خود حس صحبت رو در رو را بدهید. به عبارت دیگر تصور کنید در جلسه مصاحبه حضوری هستید بنابراین تمام کارهایی که در مصاحبه استخدامی انجام نمی دهید در ویدیو رزومه هم انجام ندهید.

 

بیشتر بخوانید:

چگونه یک رزومه حرفه ای بسازیم؟

کاران چگونه مشکل بیکاری شما را حل می کند؟

 

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!