معرفی سامانه کارا برای ارائه وام اشتغال

همه می‌دانیم که پیش از استارت یک کسب‌ و کار باید فکر تهیه سرمایه باشیم. این سرمایه را می‌توانید از سرمایه‌گذاران و دولت دریافت نمایید. در حقیقت سامانه کارا دقیقا همین کار را انجام می‌دهد.

معرفی سامانه کارا برای ارائه وام اشتغال

به‌جرات می‌توان گفت قرن بیست و یکم دوران استارت آپ‌ها و ظهور کارآفرینان است. در حال حاضر کسب‌وکارهای بسیاری به بازار راه پیدا کرده‌اند و سعی در تولید محصولات متفاوت دارند. این‌جاست که باید سریع‌تر وارد عمل شوید و بیزنس خود را راه بیندازید. اما کارا چیست و چگونه با این سیستم کار کنیم؟ اگر به‌دنبال پاسخ پرسش‌های خود هستید، پس در ادامه با کاران همراه باشید.

 

متقاضی عزیز وام اشتغال، دریافت این وام زمان بر هست؛ ولی ناامید نباش با رزومه ساز کاران می تونی یک رزومه خوب برای خودت بسازی وسریع استخدام بشی‌.

سامانه کارا چیست؟

همان‌طور که در مقدمه گفتیم سرمایه برای هر استارت‌آپ و کسب‌وکار نوپایی از اهمیت بالایی برخوردار است. خوش‌بختانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاسیس سامانه‌ای روند سرمایه‌پذیری را برای شرکت‌ها و گروه‌ها آسان‌تر نموده. البته پیش از هر چیزی باید طرحی برای ارایه داشته باشید و اگر نیاز شدیدی به این سرمایه دارید، پس باید در وهله اول طرحی با کیفیت بالا تدارک ببینید و سپس به سامانه کارا مراجعه کنید. در حقیقت این وب‌سایت برای تشویق مردم برای کارآفرینی ساخته شده و به همه متقاضیان این امکان را می‌دهد تا ایده خود را عرضه نموده و اقدام به ساخت شرکتی نوپا کنند. با ثبت‌نام در سامانه کارا در زمان‌تان صرفه‌جویی خواهید کرد و کم‌و‌بیش دیگر نیازی نیست ساعت‌های زیادی را در ادارات و سازمان‌ها سپری نمایید. وقتی هم که طرح‌تان پذیرفته می‌شود، در پروفایل خود قادر به دیدن نتیجه خواهید بود. از این رو اگر زمان برای‌تان اهمیت زیادی دارد و می‌خواهید در بازه زمانی نسبتا کمی سرمایه مورد نیاز خود را دریافت نمایید، حتما به سامانه کارا مراجعه کنید.

یکی از قابلیت‌های مهم سامانه کارا، ویژگی اشتغال روستایی است. به این ترتیب لزومی ندارد کارآفرینان حتما در شهرها سکونت داشته باشند تا بتوانند از دولت وام بگیرند. حتی افرادی که در روستاها نیز زندگی می‌کنند، قادر به استفاده از خدمات دولت هستند. با ورود به سامانه کارا و ارایه ایده خود می‌‌توانید سرمایه مورد نظر خود را برای شروع کسب‌وکار در روستاها دریافت نمایید. با این همه، از طریق راه‌هایی می‌توانید شانس قبول شدن طرح‌تان را بیش‌تر کنید. با انتخاب یکی از رسته‌های اولویت‌دار، سریع‌تر ایده‌تان عملی خواهد شد. به‌عنوان مثال در استان خوزستان، کسب‌وکارهایی که در حیطه توسعه و گسترش خدمات بهداشتی باشند، در ارجحیت هستند. برای دیدن لیست کامل شاخه‌های اولویت‌دار می‌توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید.

  1. – ابتدا عبارت سامانه کارا را در گوگل سرچ نموده و سایت را باز کنید.
  2. سپس بر طبق شرایط خود روی یکی از دکمه‌های «اشتغال فراگیر» یا «اشتغال روستایی» کلیک نمایید.
  3. در گام بعد روی دکمه «رسته‌های اولویت‌دار» کلیک کنید و در نهایت فایل را دانلود نمایید.

اما سوال اصلی این‌جاست که چه‌قدر سرمایه در اختیار صاحبان کسب‌وکار قرار خواهد گرفت و روش‌های بازگرداندن آن چگونه است؟ 

برای این‌که افراد بسیاری قادر به استفاده از سامانه کارا باشند و کارآفرینان به سرمایه اندکی محدود نشوند، دولت ۲۰ هزار میلیارد تومان را برای اشتغال‌زایی فراگیر و روستایی در نظر گرفته است. گفتنی‌ست ۱۲ هزار میلیارد تومان از این بودجه به اشتغال‌زایی روستایی تعلق دارد. در واقع سامانه کارا مبالغی برای طرح‌های مختلف تعیین کرده که همه آن‌ها را می‌توانید با مراجعه به بخش «شیوه‌نامه یارانه تسهیلات» مشاهده نمایید. سود این وام‌ها حداکثر ۱۰ درصد و حداقل ۴ درصد است. اگر در مناطق روستایی و عشایری زندگی می‌کنید، می‌توانید از گزینه سود ۴ درصدی استفاده نمایید. همچنین سامانه کارا به شما هشدار می‌دهد که اگر پروسه کار شما با طرح‌تان مغایرتی داشته باشد، نرخ سود به ۱۸ درصد افزایش می‌یابد.

چگونگی کار با سامانه کارا

ابتدا باید وضعیت اشتغال‌زایی خود را تعیین کنید. آیا می‌خواهید در یک روستا کسب‌وکاری راه بیندازید یا مایل به استارت شرکتی نوپا در شهری بزرگ هستید؟ سپس به‌طور کامل شیوه‌نامه‌های سامانه را مطالعه نمایید تا از روند سرمایه‌پذیری آگاه شوید. در گام بعدی باید اقدام به ثبت‌نام نمایید تا بتوانید از نوتیفیکیشن‌های سیستم باخبر شوید. سپس اطلاعات خود را کامل نموده و مدارک مورد نیاز را تکمیل و آپلود نمایید. در تب «مدیریت طرح» اقدام به فرستادن طرح‌تان کنید و به‌دقت فیلدهای مورد نظر را پر نمایید. البته قبل از این کار باید اطلاعات جامعی در مورد کسب‌وکارتان و رسته‌های اولویت‌دار داشته باشید. ناگفته نماند اگر برای‌تان مقدور است، سعی کنید از دستگاه‌های اجرایی برای کسب‌وکارتان مجوزی تهیه نمایید. پس از پر کردن قسمت‌های مختلف، باید منتظر خبر تایید یا رد طرح‌تان باشید که از طریق همین سامانه به شما اعلام می‌گردد. ادامه پروسه را نیز می‌توانید در پروفایل‌تان پیگیری نمایید.

بیشتر بخوانید:

نحوه استفاده از وام مشاغل خانگی در سال ۹۹

افزایش سقف وام مشاغل خانگی تا ۵۰ میلیون تومان در دوران کرونا

سهم زنان؛ ۸۰ درصد شاغلان بدون بیمه در کشور!

زنان بیشتر در کدام بخش‌ها شاغل هستند؟

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!