تمام جزئیات حقوق و دستمزد در سال 99 اعلام شد

حداقل دستمزد کارگران یک میلیون و 835 هزار و 426 تومان تعیین شد.

تمام جزئیات حقوق و دستمزد در سال 99 اعلام شد

به گزارش روابط عمومی کاران، شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران یک میلیون و ۸۳۵ هزار و ۴۲۶ تومان تعیین کرد که این مصوبه بدون موافقت نماینده کارگران در شورای عالی کار صورت گرفته است.
نشست نهایی دستمزد پس از ساعت ها مذاکره و چانه زنی به پایان رسید و شورای عالی کار به دلیل اختلاف نظر میان گروه کارگری و کارفرمایی درخصوص درصد افزایش حداقل مزد، رای گیری کرد  و در نهایت حداقل دستمزد کارگران برای سال ۹۹ را با ۲۱ درصد افزایش نسبت به سال قبل تصویب کرد.
بر این اساس پایه حقوق کارگران از یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان در سال ۹۸ به یک میلیون و ۸۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان در سال ۹۹ افزایش یافت.

اگر بیکار شده اید همین حالا تمام فرصت های استخدامی منتظر شما هستند

افزایش مبلغ بن خواربار مصوبه دیگر شورای عالی کار در این جلسه بود که از ۱۹۰ هزار تومان سال گذشته به ۴۰۰ هزار تومان رسید. حداقل مزد روزانه نیز از ۵۰ هزار و ۵۶۶ تومان سال ۹۸ به ۶۱ هزار و ۱۸۰ تومان در سال جاری افزایش یافت.
شورای عالی کار درخصوص حق مسکن کارگران هیچ مصوبه ای نداشت و بر این اساس کمک هزینه مسکن کارگران همچون سال گذشته ۱۰۰ هزار تومان باقی ماند.
همچنین خبرگزاری ایسنا در این رابطه اعلام کرده است : طی مذاکرات برای تعیین دستمزد سایر سطوح مزدی، اعضای شورای عالی کار درصد سایر سطوح مزدی را ۱۵ درصد معادل ۹۱ هزار تومان رقم ثابت در ماه تصویب کردند و پایه سنوات کارگران قرارداد موقت و دائم مشمول قانون کار با بیش از یک سال سابقه کار به ۱۷۵ هزار تومان رسید. 
مجموع دریافتی کارگران حداقل بگیر و مجرد در سال ۹۹ با احتساب افزایش ۳۱۸ هزار تومانی حداقل مزد، حق مسکن ۱۰۰ هزار تومانی، بن خواربار ۴۰۰ هزار تومانی و سایر مزایای جانبی مزد، به دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و کارگران متاهل با احتساب موارد فوق و حق اولاد به حدود سه میلیون تومان نزدیک شد.
شورای عالی کار اسفند ماه سال گذشته با افزایش ۳۶.۵ درصدی مزد و اعمال مصوبه افزایش ۴۰۰ هزار تومانی مجلس، پایه حقوق کارگران را یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان تعیین کرده بود.

 اگر بیکار شده اید و رزومه مناسبی ندارید همین حالا به سادگی یک پروفایل حرفه ای بسازید

اخبار مرتبط:

بیشتر بخوانید: افراد بیکار به سامانه آنلاین بیکاری مراجعه کنند

بیشتر بخوانید: پرداخت سه ماهه بیمه بیکاری به بیکارشدگانِ از کرونا

بیشتر بخوانید :جزئیات دریافت مقرری بیمه بیکاری/ میزان مقرری مجردها و متاهل ها

بیشتر بخوانید:تا چند سال می توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید؟

بیشتر بخوانید :فرصت یک ماهه بیکاران برای دریافت بیمه بیکاری

 

 

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!