چرا برگزاری دوره های کارآموزی و کمپ های آموزشی، یکی از موثرترین راه های استخدام است؟

خیلی از کارفرمایان ترجیح می دهند به جای اینکه مدت ها برای پیدا کردن و استخدام افراد حرفه ای زمان بگذارند، کارآموز جذب کنند و یا اینکه با برگزاری دوره های آموزشی، نیروهای موردنظر خود را پرورش بدهند. در این مقاله کاران از مزایای جذب کارآموز و برگزاری دوره های آموزشی برای استخدام گفتیم.

چرا برگزاری دوره های کارآموزی و کمپ های آموزشی، یکی از موثرترین راه های استخدام است؟

چرا کارفرمایان به سمت جذب کارآموز می روند؟

ایده "اول آموزش بده، بعد استخدام کن" مربوط به دنیای امروز استخدام نیست؛ شاید قدمتش به هزاران سال قبل و همان رابطه استاد و شاگردی برگردد. با به روزشدن روش های جدید استخدام، کارفرمایان ترجیح دادند در کنار روش های سنتی استخدام، افراد حرفه ای و باسابقه را به کمک کاریابی ها شناسایی و جذب کنند؛ با این حال طی چند سال گذشته سازمان هایی مختلفی به این نتیجه رسیدند که به جای استخدام افراد با سابقه،برای جذب متقاضیان، دوره های آموزشی برگزار کنند به این دلیل که :

1.تغییرات لحظه ای فناوری در مشاغل باعث شده تا خیلی از کارفرمایان برای استخدام نیروی حرفه ای با مشکل مواجه باشند؛ چراکه بخش بزرگی از فارغ التحصیلان آماده به کار، با وجود داشتن مدارک تحصیلی ، مهارت های لازم برای ورود به بازار کار را ندارند؛ به همین خاطر آنها ترجیح می دهند به جای مدت ها سرگردانی برای پیدا کردن نیروی با تجربه، متقاضیان کارآموز را جذب کرده و برای استخدام آنها دوره های آموزشی و به اصطلاح بوت کمپ های کارورزی برگزار کنند. به کمک این دوره ها، کارجویانی برای استخدام جذب می شوند که بیشترین تناسب را با فرهنگ آن سازمان دارند.

2.موج جدید مهاجرت و کمبود نیروهای متخصص در کشور دلیل دیگری است که باعث شده شرکت ها به سمت آموزش متقاضیان کار باشند.

3.برخی از مشاغل هستند که به دلیل سختی و پیچیدگی، متقاضیان زیادی برای استخدام ندارند؛ شغل هایی مثل کارشناسی امنیت و مهندسی دواپس تا مشاغلی که برای آنها هیچ رشته دانشگاهی یا آموزشگاه خاصی وجود ندارد. به همین خاطر روز به روز تعداد سازمان هایی که برای مشاغل موردنیاز خود دوره های آموزشی برگزار می کنند، بیشتر می شود.

دوره های کارآموزی برنامه نویسی

مزایای دوره ها و بوت کمپ های آموزشی برای کارجویان

  1. کسب مهارت های هدفمند برای کار و استخدام
  2. مشخص شدن مسیر شغلی برای کارجویان
  3. کسب تجربه واقعی حضور در محیط های کاری و مواجهه با نیازهای محیط کار
  4. کسب مهارت های نرم برای توسعه شخصی
  5. صرفه جویی در هزینه های آموزش

مزایای دوره ها و بوت کمپ های آموزشی برای کارفرمایان

1.کاهش هزینه های استخدام و جذب نیرو

2.صرفه جویی در زمان برای آموزش هدفمند افراد متقاضی

3.تربیت نیروهای با انگیزه و متخصص متناسب با فرهنگ و نیاز سازمان

4.تزریق استعدادهای جدید به سرمایه های انسانی سازمان

کارفرمای عزیز اگر برای جذب منابع انسانی در حوزه فناوری اطلاعات به دنبال برگزاری دوره های کارآموزی و بوت کمپ های آموزشی هستید با ما تماس بگیرید.

ثبت رایگان آگهی استخدام

بیشتر بخوانید:

هدهانتینگ چیست و چگونه باعث پیشرفت سازمان ها می شود؟

برون سپاری موضوع استخدام؛ راهکاری هوشمندانه برای مدیران!

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!