انواع روش های استخدام

اگر می خواهید با انواع روش های استخدام آشنا شوید این مقاله کاران می‌تواند برایتان مفید باشد.

انواع روش های استخدام

 

استخدام نیرو یکی از دغدغه های بزرگ سازمان ها و ارگان ها است. درنتیجه، فرآیند کارمندیابی نیاز به دقت و تخصص بالایی دارد، مسئول استخدام باید با اصول جذب و استخدام آشنایی داشته باشد و دستورالعمل های استخدام را بداند و با استفاده از انواع روش های جذب نیرو بتواند بهترین و کارآمد ترین افراد را برای سازمان استخدام کند. در ادامه این مقاله کاران به مراحل یک استخدام موفق و انواع روش های استخدام اشاره می کنیم : 

مراحل یک استخدام موفق :

1. شرح شغل کارمند را مشخص کنید.
بهتر است قبل از شروع فرآیند استخدام، شرح شغل و شرح وظایف موقعیت شغلی مورد نظرتان را مشخص کنید و از نیازمندی های‌تان مطلع باشید. اگر شغل مورد نظر، فنی است و یا به مهارت های تخصصی نیاز دارد بهتر است با فردی متخصص برای نوشتن شرح وظایف مشورت کنید. این کار در گزینش کارجو ها به شما کمک می‌کند.


2.از انواع روش های استخدام برای جذب کارجویان و دریافت رزومه استفاده کنید.

ثبت آگهی استخدامی در سایت های کاریابی:
شما می‌توانید با ثبت آگهی های استخدام در سایت های کاریابی رزومه های مرتبط دریافت کنید، و پس از غربال گری رزومه ها افراد مناسب خود را پیدا و استخدام کنید.

 

اگر داری استخدام میکنی با 40 درصد تخفیف آگهی تو ثبت کن کد تخفیف jobad40


انتشار آگهی در شبکه های اجتماعی:
شما می‌توانید آگهی شغلی تان را در شبکه های اجتماعی مجموعه تان به اشتراک بگذارید. بهترین شبکه اجتماعی برای انتشار آگهی استخدامی شبکه لینکدین است چرا که فضای تخصصی دارد. علاوه بر این شما می‌توانید در شبکه های دیگر مثل فیس بوک، اینستاگرام، تلگرام و ... آگهی استخدامی‌تان را به اشتراک بگذارید. همچنین برای بیشتر دیده شدن آگهی استخدامی‌تان می‌توانید آن را در گروه ها و کانال های کاریابی در تلگرام و یا دیگر شبکه ها هم منتشر کنید.

استخدام از طریق رویدادهای کار و استخدام:
شما می‌توانید در رویدادهای مدیریت منابع انسانی و نمایشگاه‌های شغلی و استخدام با افراد متخصص و حرفه‌ای ارتباط برقرار کنید و هنگام فرآیند استخدام از این ارتباطات استفاده کنید.

از اپلیکیشن های کاریابی استفاده کنید:

با استفاده از اپلیکشین کارفرمایی کاران می‌توانید با گوشی موبایل‌تان کل فرآیند استخدام را کنترل کنید و رزومه ها را روی گوشی موبایلتان دریافت کنید.

دانلود اپلیکیشن کاران.

از روش های هدهانتیگ برای استخدام مدیران و نیروهای کلیدی خود استفاده کنید:
هد هانتینگ (headhunting) یا شکار مغزها که تحت عنوان Executive Search هم شناخته می شود یکی از اصطلاح های معمول و پرکاربرد در زمینه روش های جدید استخدام در حوزه منابع انسانی است. در فرایند هدهانتینگ، هدهانترها یا همان مدیران ارشد استخدام، به دنبال جذب افراد متخصص و با استعدادی هستند که ممکن است در شرکت ها و سازمان های دیگری مشغول به کار باشند.


 3. رزومه ها را با دقت بررسی کنید.
بعد از دریافت رزومه ها باید با دقت بالایی آن ها را بررسی کنید و با استفاده از روش های گزینش و استخدام بهترین ها را در بین آن ها پیدا کنید. بهتر است در رابطه با رزومه ها زود قضاوت نکنید و به افرادی که به خواسته هایتان نزدیک هستند شانس حاضر شدن در مصاحبه استخدامی را بدهید. این موضوع را در نظر بگیرید که ممکن است فردی با تمام توانایی های مد نظر شما به سختی پیدا شود پس می‌توانید به آموزش افرادی که توانایی هایشان نزدیک به خواسته‌های شماست هم فکر کنید.

4. مصاحبه استخدامی برگزار کنید.
با برگزاری مصاحبه های شغلی تلفنی ، مصاحبه های آنلاین و حتی گفتگوهای حضوری  شما آشنایی بیشتری با کارجو پیدا می‌کنید و شخصیت و رفتار او را بررسی می‌کنید. این نکته را در نظر بگیرید که مهارت های اجتماعی و ارتباطی در استخدام بسیار مهم است. پس علاوه بر مهارت های فنی کارجویان به مهارت های ارتباطی آن ها هم توجه ویژه داشته باشید. شما می‌توانید از کارجویان بخواهید در تست های شخصیت شناسی شرکت کنند تا با روحیاتشان بیشتر آشنا شوید.   
برای راحتی بیشتر می‌توانید ابتدا یک مصاحبه تلفنی و حتی مصاحبه آنلاین با کارجو برگزار کنید. برای این کار می‌توانید از سرویس مصاحبه آنلاین کاران استفاده کنید.
در مصاحبه استخدامی دقت داشته باشید که سوالات دقیق و مناسب بپرسید و در رابطه شرح وظایف شغل و موقعیت سازمان به کارجو توضیح دهید.

 

بیشتر بخوانید :

10 اشتباه مدیران درمصاحبه استخدامی که کارجو را فراری می دهد.

چطور یک آگهی استخدام جذاب بنویسیم؟

بهترین روش ها برای مصاحبه استخدامی آنلاین در ایران.

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!