در صورت واریز نشدن بیمه بیکاری چه کنیم؟

تمام متقاضیان بیمه بیکاری که تاکنون مبلغ بیمه را دریافت نکرده اند لازم است هرچه سریع تر با سامانه 1420 تماس بگیرند. اگر این سوال برایتان پیش آمده که "در صورت واریز نشدن بیمه بیکاری چه کنیم؟ "این مقاله کاران درباره بیمه بیکاری بخوانید.

در صورت واریز نشدن بیمه بیکاری چه کنیم؟

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی رغم اینکه عده ای از ثبت نام کنندگان بیمه بیکاری معتقد هستند که مقرری بیمه بیکاری برایشان واریز نشده است و چند ماه از ثبت شبای بانکی آنها می گذرد, معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی خبر داد که جاماندگان با شماره ۱۴۲۰ تماس بگیرند.

 

گرفتن بیمه بیکاری خیلی زمان بر هست ولی ناامید نباش با رزومه ساز کاران می تونی یه رزومه خوب برای خودت بسازی وسریع استخدام بشی‌.

 

دنبال استخدام در چه شغلی هستید؟ در آگهی های استخدامی سراسر وب با این لینک جستجو کنید

مهرداد قریب، معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی درباره واریز بیمه بیکاری کرونا برای ۹۰درصد مشمولان گفت: حدود۸۷۰ هزار نفر برای دریافت مقرری بیمه بیکاری ایام کرونا در سامانه مربوطه به آدرس https://bimehbikari.mcls.gov.ir/ ثبت نام کرده بودند که اسامی نهایی به وزارت رفاه ارسال، شماره شبای واجدین اخذ و برای خزانه داری ارسال شد ، این مقرری برای ۲۰ روز آخر اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه واریز شد.

وی ادامه داد: بیش از ۹۰درصد افرادی که ثبت نام کرده بودند این مقرری را دریافت کرده اند. تعدادی که تا امروز نتوانسته اند این مبلغ را دریافت کنند زیاد نیست اما چند دلیل داشته است از جمله اینکه یا شماره شبا را اشتباه ارسال کرده بودند یا شماره متعلق به خودشان نبوده است.

محاسبه آنلاین مبلغ بیمه بیکاری شما در چند ثانیه

قریب بیان کرد: این افراد می توانند با شماره ۱۴۲۰ تماس بگیرند تا راهنمایی شوند که به چه نحوی مشکل شان حل شود. اگر اطلاعات کامل باشد مشکل ظرف۴۸ساعت رفع می شود. علت تفاوت مبالغ واریزی این است که معمولا مقرری بیمه بیکاری بر اساس حقوق ۹۰ روز آخر تعیین می شود ضمن آنکه مقرری بیمه بیکاری ایام کرونا با تصمیم ستادملی کرونا تصویب و واریز شد و روال دریافت مقرری بیمه بیکاری از خرداد ماه به شرایط عادی برگشته است.

شرایط دریافت بیمه بیکاری تامین اجتماعی

توجه: سایت کاران صرفا جهت آگاهی کاربران این خبر را اطلاع رسانی کرده است؛ هیچ ارتباطی به وزارت کار و دستگاه های تابعه آن نداشته و طبیعی است که مسئولیتی نیز در قبال رسیدگی به موضوع بیکاری ندارد.

 

بیشتر بخوانید:

چه مدارکی برای بیمه بیکاری لازم است؟

دلایل قطع شدن بیمه بیکاری را بدانید

اگر بیکار شده اید همین حالا تمام فرصت های استخدامی منتظر شما هستند

مبلغ مقرری بیمه بیکاری چقدر است؟

 اگر بیکار شده اید و رزومه مناسبی ندارید همین حالا به سادگی یک پروفایل حرفه ای بسازید

جزئیات دریافت مقرری بیمه بیکاری/ میزان مقرری مجردها و متاهل ها

تا چند سال می توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید؟

فرصت یک ماهه بیکاران برای دریافت بیمه بیکاری

 پرداخت سه ماهه بیمه بیکاری به بیکارشدگانِ از کرونا

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!