کاران چگونه بهترین افراد را برای شرکت ها و سازمان ها استخدام می کند؟

استخدام فرد مناسب و کارمندیابی همیشه یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ها و مشکلات کارفرمایان و مدیران بوده است. در این مقاله کاران به شما می‌گوییم چگونه با شناسایی دقیق نیاز‌های شما در حوزه کار و استخدام و جدیدترین ابزارهای کاریابی آنلاین مناسب‌ترین کارجویان را به شما معرفی می کنیم

کاران چگونه بهترین افراد را برای شرکت ها و سازمان ها استخدام می کند؟

اگر شما هم صاحب یک کسب و کار هستید یا به عنوان یک مدیر منابع انسانی، هنوز نتوانسته‌اید مناسب‌ترین و حرفه‌ای ترین کارجویان را استخدام کنید، می‌توانید کار خود را به ما در کاران بسپارید؛ سامانه هوشمند کاران با آدرس karan.ir به همراه تیم مجرب منابع انسانی آن، هر زمان آماده هستند تا به شما در فرایند جذب و استخدام کمک کنند.

 به عنوان یک مدیر حتما بار‌ها پیش آمده که برای استخدام منابع انسانی خود سردرگم شوید؛ حتی ممکن است به سایت‌های کاریابی مختلفی، آگهی استخدام بدهید و هزینه بسیار زیادی کنید اما در نهایت نتوانید رزومه‌های مناسبی دریافت کنید.

از نظر مدیران کسب و کار‌ها یا همان کارفرمایان، این سایت‌ها اغلب راه حل جامعی برای یک استخدام موفق محسوب نمی شوند و در نهایت مشکل شما را برای جذب فرد مناسب حل نمی‌کنند؛ در ادامه به برخی از دلایل و مشکلات مدیران در فرآیند استخدام اشاره کرده‌ایم:

 

اگر داری استخدام میکنی با 40 درصد تخفیف آگهی تو ثبت کن کد تخفیف jobad40

 

۱-استخدام بسیار زمان بر و هزینه بر است

اگر یک مدیر و یا مسئول منابع انسانی باشید حتما می‌دانید، کل فرآیند جذب و استخدام چقدر می‌تواند برای یک سازمان هزینه بر و طولانی باشد. از نیازسنجی برای استخدام تا تهیه آگهی شغلی و انتشار آن تا دریافت رزومه‌های مناسب و دردسر‌های هماهنگی با کارجویان وکلی مشکلات برگزاری جلسات مصاحبه شغلی بگیرید تا انتخاب فرد مناسب از میان خیل مصاحبه‌ها و ارزیابی‌های فنی، همگی مسائل و چالش‌های فرآیند استخدام هستند که اغلب ممکن است هفته‌ها و شاید تا ماه‌ها طول بکشند! در واقع استخدام هر نفر در یک سازمان یا شرکت همیشه هزینه‌های پن‌هان و آشکار زیادی دارد که وقت شما را به عنوان یک مدیر کامل می‌گیرد؛ آن هم در شرایطی که شما قطعا مسئولیت‌ها و وظایف بی شماری دارید که باید به آن رسیدگی کنید.

۲-سایت‌های کاریابی تضمینی به شما نمی دهند

اغلب سایت‌ها وکانال‌های تلگرامی استخدام و حتی مراکز کاریابی که تعدادشان هر روز هم بیشتر می‌شود، تن‌ها بستری برای انتشار آگهی‌های شغلی هستند. بعد از انتشار آگهی استخدامی شما، این کارجویان هستند که باید آگهی شما را پیدا کنند و برای شما رزومه بفرستند؛ رزومه‌هایی که ممکن است هیچ ارتباطی به نیاز استخدامی شما نداشته باشند؛ در واقع هیچ یک از مراکز و سایت‌های کاریابی، مدیریت و کنترلی روی رزومه‌های ارسالی برای کارفرمایان ندارند؛ به همین دلیل بسیاری از مدیران نمی توانند فرد مناسب را از میان متقاضیان استخدام کنند.

 

اگر داری استخدام میکنی با 40 درصد تخفیف آگهی تو ثبت کن کد تخفیف jobad40

 

اگر به عنوان یک کارفرما در این سایت‌ها آگهی استخدامی تان را ثبت کنید، بعد از انتشار آگهی، هیچ تضمینی برای ارسال رزومه‌های هدفمند وجود ندارد و در واقع شما بعد از ثبت و انتشار آگهی، با تعدادی رزومه نامشخص ارسالی ر‌ها می‌شوید. به همین دلیل، بسیاری از کارفرمایان از نتایج سایت‌های کاریابی احساس رضایت نمی کنند. در صورتی که استخدام یک فرایند کاملا تخصصی است که فقط به انتشار آگهی و ارسال رزومه ختم نمی شود بلکه مراحل مختلفی دارد و نیازمند پیگیری‌های جدی است.

 

اگر میخوای بدونی برای چه شغلی مناسبی در تست شخصیت شناسی کاران شرکت کن

 

مصاحبه

۳-افراد متخصص را از کجا پیدا کنیم ؟

یکی از بزرگترین معضلات مدیران در جریان استخدام برای فرصت‌های شغلی این است که نمی دانند افراد متخصص را از کجا و در چه شبکه‌هایی پیدا کنند. این موضوعی است که سایت‌ها و مراکز کاریابی هم اغلب به آن توجهی نشان نمی دهند؛ در این سایت‌ها هر کارجو با هر رزومه و سطح از تخصص و مهارت برای آگهی‌های استخدامی رزومه ارسال می‌کند؛ به این ترتیب کارفرما ممکن است با حجم انبوهی از رزومه‌های نامرتبط و غیرتخصصی با نیاز استخدامی اش مواجه شود. در واقع بسیاری از کارفرمایان و حتی سایت‌های کاریابی نمی دانند که دقیقا باید از چه شبکه ارتباطات برای یافتن افراد مناسب با هر فرصت شغلی استفاده کرد.

۴-انتخاب داور فنی در مصاحبه‌های تخصصی سخت و هزینه بر است

اگر به عنوان یک مدیر بخواهید در یک سمت تخصصی، فردی را استخدام کنید باید علاوه بر سنجش م‌هارت‌های نرم، توانایی‌های فنی کارجو را مورد ارزیابی قرار دهید. در این شکل از مصاحبه‌ها، اغلب مدیران تصمیم می‌گیرند یک داور فنی را برای حضور در مصاحبه‌های استخدامی دعوت کنند؛ چراکه بدون داور فنی، تشخیص صلاحیت فنی افراد مشکل است. اما اغلب انتخاب یک داور فنی کار سختی است و حتی اگر بتوانید چنین فردی را  در مجموعه تان هم پیدا کنید به علت تخصصی بودن شرح وظایفش،حضورش در مصاحبه‌های فنی به دلیل جدا شدن فرد از حیطه اصلی کارش، اغلب زمان بر و هزینه بر است.

۵. عدم تمرکز کافی مدیران و تیم منابع انسانی برای استخدام

استخدام، یک فرایند کاملا زمان گیر است که احتیاج به تمرکز بالایی از سوی مدیران و مخصوصا تیم منابع انسانی شما دارد. مدیران همیشه به دلیل انبوهی از وظایف، اغلب وقت کافی برای پیگیری مسائل استخدام ندارند. مسئولیت‌ها و برنامه‌های تیم منابع انسانی هم باعث می‌شود، اغلب روی فاریند استخدام تمرکز کافی نداشته باشند.

 

مصاحبه

۶ . انتخاب‌های سلیقه ای و اشتباه در استخدام

در بعضی از مصاحبه‌های استخدامی، سوگیری مصاحبه کنندگان و دخالت داوران فنی یک شرکت، ممکن است باعث قضاوت‌هایی بر خلاف منافع سازمان  درباره یک کارجو شود؛ درواقع درصد عمده ای از مدیران و مسئولان استخدام سعی می‌کنند افرادی شبیه به خود را استخدام کنند که این موضوع باعث می‌شود افراد با قابلیت‌های بالاتر نتوانند در آن سازمان استخدام شوند تعصبات جنسیتی، تحصیلی، تجربی، قومیتی هم موارد دیگری هستند که باعث استخدام‌های غلط در یک سازمان می‌شوند یا حتی فرصت‌های خوب برای استخدام را از دست یک سازمان خارج می‌کنند.

برون سپاری موضوع استخدام؛ راهکاری هوشمندانه برای مدیران!

به دلیل مشکلات متعددی که درباره فرایند استخدام به آن‌ها اشاره کردیم، بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها ترجیح می‌دهند جریان کارمندیابی را به متخصصان استخدام در مراکز کاریابی بسپارند. این برون سپاری به معنای استفاده از آژانس‌‌های استخدام برای کل یا بخشی از مراحل جذب نیرو است. این شکل از برون سپاری فرایند جذب و استخدام می‌تواند باعث صرفه‌جویی قابل ملاحظ‌های در هزینه‌‌ها و کارآمد کردن جذب نیرو برای کارفرما شود؛ از طرفی به شما به عنوان مدیر کسب و کار یا منابع انسانی اجازه می‌دهد فرصت بیشتری برای تمرکز روی وظایف دیگرتان و برنامه‌‌های راهبردی خاصی همچون مدیریت استعداد‌ها داشته باشید.

ممکن است تصور کنید برون‌سپاری فرایند استخدام کارمندان، هرگز نمی‌تواند کاملاً جانشین واحد منابع انسانی در یک سازمان شود؛ اما به عقیده بسیاری از مدیران، این برون سپاری بسیاری از دردسر‌ها و مشکلات شما را حل می‌کند و به شما فرصت می‌دهد روی کارکرد‌های اصلی خودتان در سازمان تمرکز کنید.

 

چرا کاران؟

تیم متخصصان منابع انسانی کاران به همراه سامانه هوشمند آن و با شناخت دقیق از نیاز بازار کار و استخدام ایران، راهکار جامعی برای حل مشکل جذب و استخدام تمام کسب و کار‌ها و سازمان‌هاست. بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف تاکنون توانسته اند از طریق تیم مجرب کاران، بهترین و مناسب ترین افراد را استخدام کنند. کاران با تکیه بر بانک بزرگ رزومه کارجویان، شبکه گسترده روابط در حوزه‌های تخصصی، مجرب ترین متخصصان منابع انسانی و داوران فنی، موفق شده کل چرخه استخدام از انتخاب رزومه‌ها تا برگزاری جلسات مصاحبه شغلی، ارزیابی کارجویان و در ‌نهایت معرفی مناسب ترین افراد را پوشش می‌دهد.

در این فرایند، متخصصان ما تمام مراحل یک استخدام موفق را با شما به عنوان کارفرما طی می‌کنند تا به این ترتیب بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن، بهترین پرسنل را استخدام کنید.

 

اگر داری استخدام میکنی با 40 درصد تخفیف آگهی تو ثبت کن کد تخفیف jobad40

 

مصاحبه

ما چگونه بهترین‌ها را برای شما استخدام می‌کنیم؟

تیم جذب و استخدام کاران با تمرکز بر کل فرایند جذب و کاریابی، مراحل مختلفی را برای انتخاب مناسب ترین گزینه‌ها متناسب با نیاز شما طی می‌کند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره کرده ایم:

  1. برگزاری جلسه حضوری و تلفنی با کارفرما : این جلسه در محل کارفرما برای شناسایی صحیح نیاز‌های استخدامی شماست؛کارشناسان ما در این جلسه متوجه می‌شوند که به چه فردی با چه ویژگی‌ها، مهارت و سوابقی احتیاج دارید؛ شناسایی فرهنگ سازمانی شما، موضوعی است که در یافتن افراد مناسب برای استخدام بسیار اهمیت دارد. در این جلسه تمام موارد از سوی متخصصان منابع انسانی ما شناسایی و مکتوب می‌شوند

 

 چرا باید قبل از استخدام یک نیروی کار، استعلام کنیم؟

 

  1. تعیین دقیق نیاز‌های کارفرما برای استخدام : در این مرحله کارشناسان منابع انسانی کاران، گزارشی از نیازمندی‌های استخدام کارفرما تهیه می‌کنند. خروجی این گزارش، فرمی از مشخصات ردیف شغلی و تهیه یک آگهی استخدامی مناسب برای کسب و کار شماست. متخصصان منابع انسانی ما در کاران، هماهنگ با خواسته شما برای جذب و استخدام، یک آگهی شغلی مناسب تهیه کرده و در  تمام کانال‌ها و شبکه‌های ویژه مرتبط منتشر می‌کنند. بانک بزرگ رزومه‌هایی از کارجویان در سامانه هوشمند کاران، همواره آماده معرفی بهترین گزینه‌هاست.

  2. تهیه شرح وظایف شغل موردنظر: کارشناسان منابع انسانی کاران با تیم داوران متخصص در هر رسته شغلی، شرح وظایف فردی که می‌خواهید استخدام کنید را برای شما تهیه می‌کنند.

  1. دریافت، بررسی و غربال گری اولیه رزومه‌ها: انتخاب رزومه‌های مناسب با نیاز استخدامی کارفرما، در فرایند استخدام جایگاه ویژه ای دارد مخصوصا زمانی که با تعداد زیادی از رزومه مواجه باشید. کارشناسان ما به کمک تکنیک‌های مختلف رزومه‌های نامرتبط را رد کرده و بهترین رزومه‌ها را منطبق بر نیاز شما انتخاب می‌کنند.

  2. انجام مصاحبه‌های شغلی و انتخاب مناسب ترین کارجویان : متخصصان منابع انسانی کاران در سه مرحله مصاحبه شغلی، بهترین کارجویان را انتخاب می‌کنند. مصاحبه تلفنی، اولین مرحله این مصاحبه‌هاست؛ کارجویانی که این مرحله را با موفقیت طی کنند، به اولین مصاحبه حضوری راه پیدا می‌کنند. در مصاحبه حضوری، ویژگی‌های عمومی فرد، سوابق و تجربیاتش بدون هرگونه سوء گیری و قضاوت اشتباه مورد بررسی قرار می‌گیرد. در بخش مصاحبه فنی، کارشناسان کاران، کارجو را از نظر مسائل فنی ارزیابی می‌کنند. برگزیدگان این سه مصاحبه برای معرفی به کارفرما انتخاب می‌شوند. برای معرفی صحیح کارجویان و ارزیابی بهتر توسط کارفرما، تیم روابط عمومی کاران از کارجویان ویدئو رزومه تهیه می‌کنند. به کمک تماشای این ویدئو رزومه، کارفرمایان می‌توانند اطلاعات خوبی از نحوه برخورد و میزان اعتماد به نفس کارجویان پیش از مصاحبه حضوری به دست می‌آورند. پس از ارسال رزومه منتخب و گزارش مصاحبه‌های شغلی کاران به کارفرما، تیم پشتیبانی ما  همچنان با کارجو و کارفرما برای به نتیجه رسیدن این ارتباط تا یک استخدام موفق در تماس می‌ماند.  

 

این مطالب هم ممکن است برای شما مفید باشد:

مراقب کاریابی های غیرمجاز باشید!

آشنایی با تمام خدمات کاران برای کارفرمایان

 برون سپاری موضوع استخدام؛ راهکاری هوشمندانه برای مدیران!

 چگونه برای یک مصاحبه استخدامی آنلاین آماده شویم(ویژه مدیران و مصاحبه کنندگان)

 ۴ نکته برای اینکه چگونه درباره افراد استعلام کنیم؟

شما نمی‌توانید هم مدیر مالی باشید هم مدیر منابع انسانی!

 نحوه ارتباط صحیح مدیران با پرسنل! خشک یا صمیمی؟!

 

 

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!