استخدام برنامه نویس فرانت اند

اگر میخواهید بدانید چطور میتوانید یک برنامه نویس فرانت اند شوید؟ یا برنامه نویس فرانت اند هستید و به دنبال فرصت های استخدامی برنامه نویسی فرانت اند می‌گردید و یا حتی کارفرما هستید و می خواهید برنامه نویس فرانت اند استخدام کنید، این مقاله کاران را حتما بخوانید.

استخدام برنامه نویس فرانت اند

این روز ها استخدام برنامه نویس فرانت اند رونق بسیاری پیدا کرده است و هرروزه با پیشرفت تکنولوژی و تخصصی تر شدن کارها مشاغل جدیدی در این حوزه بوجود می‌آیند. در گذشته برنامه نویسی وب سایت برعهده یک نفر بوده است و این برنامه نویس وب مسئول پیاده سازی کل وب سایت بوده است. اما امروزه برنامه نویسی وب به بخش های مختلفی تقسیم شده است که هر بخش به یک متخصص جداگانه نیاز دارد، بطور کلی برنامه نویسی برای وب به دو بخش برنامه نویسی فرانت اند (سمت کاربر) و برنامه نویسی بک اند (سمت سرور) تقسیم می‌شود. البته لازم به ذکر است افرادی هستند که به مباحث و تکنولوژی های هر دو حوزه مسلط هستند به این افراد برنامه نویسان فول استک گفته می‌شود.

در این مقاله کاران درباره برنامه نویسی فرانت اند یا به اصطلاح برنامه نویسی سمت کاربر توضیح خواهیم داد.

 

برنامه نویسی فرانت اند چیست؟

همان طور که ازعنوان این شغل پیداست، برنامه نویس فرانت اند مسئول توسعه بخشی از سایت است که کاربران با آن در تعامل هستند، نرم افزاری که برنامه نویس فرانت اند توسعه می‌دهد سمت کاربر و توسط مرورگر اجرا می‌شود در نتیجه این شغل نیازمند دقت و حوصله بالایی است زیرا نرم افزار توسعه یافته توسط برنامه نویسان فرانت اند باید مناسب مرورگر های مختلف و ابعاد متخلفی از مانیتور ها باشد. در برخی از شرکت ها برنامه نویس فرانت اند مسئولیت طراحی وب سایت را نیز برعهده دارد یعنی ابتدا توسط نرم افزار های گرافیکی صفحات وب سایت را طراحی می‌کند و بعد توسط کد ها آن ها را پیاده سازی می‌کنند البته همان طور که قبلا گفتیم امروزه مشاغل به سمت تخصصی تر شدن در حال حرکت هستند و اکثر شرکت ها از متخصصین طراحی UI/UX برای طراحی وب سایت‌شان استفاده می کنند که به اصول UI/UX و نرم افزار گرافیکی مسلط هستند.

 

چطور برنامه نویس فرانت اند شویم؟

برای شروع برنامه نویسی فرانت اند ابتدا باید مطالعه ای در زمینه وب انجام دهید و با مفاهیم اولیه وب آشنا شوید و بعد به یادگیری تکنولوژی های مورد نیاز برنامه نویسی فرانت اند بپردازید. برای شروع به سراغ Html  وCss  بروید (البته توجه داشته باشید این دو زبان برنامه نویسی نیستند). اگر میخواهید راحت تر از تکنولوژی Css استفاده کنید می‌توانید به سراغ فریم ورک های  آن مثل BootStrap  یاFoundation  یا ... بروید. برای برنامه نویسی فرانت اند لازم است با مفاهیم Responsive Design آشنا شوید تا برنامه شما در موبایل ها و تبلت ها به خوبی کار کند. در ادامه به یادگیری زبان برنامه نویسی JavaScript بپردازید که بیشتر تکنولوژی های روز دنیا برای توسعه فرانت اند بر پایه این زبان هستند، که اگر میخواهید یک برنامه نویس فرانت اند حرفه ای شوید حتما باید با حداقل یکی از این تکنولوژی ها آشنا باشید، از معروف ترین آن ها تکنولوژی React.JS وVue.JS  هستند که کتابخانه هایی برای زبان JavaScript هستند در کنار آن ها فریم ورک Angular برای زبان TypeScript وجود دارد که از محبوبیت بالایی برخوردار است.

بعد از اینکه یکی از این تکنولوژی ها را انتخاب کردید لازم است در آن تخصص پیدا کنید. در ادامه با توجه به مهارت هایی که کسب کرده‌اید می توانید با رزومه ساز آنلاین کاران یک رزومه‌ای حرفه ای برای خودتان بسازید.حالا باید به دنبال آگهی های استخدامی برنامه نویس فرانت اند بگردید و برای آن ها درخواست بفرستید.

 

همین الان آگهی های استخدامی رااز تمام کاریابی ها یکجا در کاران ببین

 

درآمد برنامه نویس فرانت اند چقدر است؟

درآمد برنامه نویس فرانت اند با توجه به سابقه کاری، سطح برنامه نویسی و مسئولیت مورد پذیرش و البته شرکتی که در آن کار می کند در سال 99 بین 2 میلیون تومان  تا 16میلیون تومان  متغیر است.

 

چطور یک برنامه نویس فرانت اند استخدام کنیم؟

استخدام برنامه نویس برای سازمان ها مسئله مورد اهمیتی است چراکه بیشتر کسب و کارها وابسته به نرم افزار ها شده‌اند. اگر به دنبال استخدام برنامه نویس فرانت اند هستید، اول باید نیازمندی های فنی و تکنولوژی های مورد نیاز‌تان را از طریق مشورت با مدیر فنی مجموعه مشخص کنید، و سطح تسلط مورد انتظارتان به تکنولوژی ها و ابزار های مختلف را هم تعیین کنید.

برای استخدام برنامه نویس فرانت اند باید در کنار مهارت های فنی به مهارت های نرم کارجو هم توجه کنید؛ مثل توانایی حل مسئله و کار تیمی؛ بررسی کنید که آیا کارجو ذهن تحلیل گری دارد یا خیر و دقت و انضباط کارجو را نیز در نظر بگیرید.

در ثبت آگهی شغلی برای استخدام برنامه نویس فرانت اند به توانایی های فنی و مهارت های نرم مورد نیاز، سابقه کاری،مدرک تحصیلی و معافیت سربازی اشاره کنید و توضیح کوتاهی راجع به شرکت و حوزه فعالیت اش بدهید.

در حال حاضر استخدام برنامه نویس دورکار و پروژه ای تقاضای بسیاری دارد و خیلی از کارجویان به دنبال آگهی های استخدام دورکاری برنامه نویس فرانت اند هستند، پس بهتر است نوع قرارداد را هم در آگهی استخدامی‌تان ذکر کنید. اگر سابقه کاری برایتان اهمیت بالایی ندارد می‌توانید به دنبال استخدام کارآموز برنامه نویسی فرانت اند باشید، افراد زیادی هستند که بعد از کسب مهارت های لازم به دنبال موقعیت های کارآموزی هستند و شرکت های بسیاری با استخدام کارآموز برنامه نویسی می‌توانند کارهایشان را جلو ببرند.

 

اگر داری استخدام میکنی با 40 درصد تخفیف آگهی تو ثبت کن کد تخفیف jobad40

 

در مراحل بعدی استخدام برنامه نویس فرانت اند بهتر است پروژه‌ی کوچکی برای کارجو تعریف کنید و یا نمونه کار های او را بررسی کنید. برای مصاحبه استخدامی با یک برنامه نویس فرانت اند حتما باید مدیر فنی مجموعه حضور داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید :

همه چیز درباره شغل برنامه نویس.

پنج مشکل شغل برنامه نویسی را بشناسید.

چطور برنامه نویس شویم؟

همه چیز درباره برنامه نویس وب.

دوره آموزشی محبوب‌ترین فریم‌ورک‌های توسعه وب اپلیکیشن.

 

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!