چطور خود را در مصاحبه استخدامی معرفی کنیم: نمونه بیوگرافی در مصاحبه کاری

آیا میدانستید نحوه معرفی تان در مصاحبه استخدامی و ارائه بیوگرافی تاثیر زیادی در استخدام شما دارد؟ در این مقاله کاران یک نمونه بیوگرافی مناسب در مصاحبه استخدامی در قالب فایل صوتی آماده کرده ایم تا با نحوه معرفی خودتان در جلسه مصاحبه آشنا شوید.

چطور خود را در مصاحبه استخدامی معرفی کنیم: نمونه بیوگرافی در مصاحبه کاری

در ابتدای اکثر مصاحبه های کاری فرد استخدام کننده یک سوال مهم از شما می پرسد: خودتان را معرفی کنید و یک بیوگرافی از خودتان بگویید، حتی ممکن است خیلی ساده از شما بخواهند از خودتان بگویید!

 این سوال از مهمترین و سرنوشت سازترین سوال های مصاحبه استخدامی است، بنابراین برای پاسخ به این سوال آمادگی لازم را داشته باشید. به یاد داشته باشید منظور از لغت بیوگرافی در این سوال زندگی‌نامه شخصی شما نیست، پس کاملا پاسخی مرتبط با شغل و فضای کاری آماده کنید.

 

سعی کنید تاثیر مثبتی در ذهن کارفرما و مصاحبه کننده ایجاد کنید، بهتر است در پاسخ به این سوال از عملکرد‌های گذشته که در آن به موفقیت رسیده اید توضیح دهید و صحبت کنید. مثلا می توانید بگویید با توجه به تحصیلاتم و یا مهارت هایم که در شغل قبلی کسب کرده ام و به کسب و کارشما هم مرتبط است می توانم به نتایج مطلوبی برسم، چون کارفرماها دوست دارند مطمئن شوند که شما تجربه آن کار را داشته‌اید یا خیر. سعی کنید اعتماد بنفس کافی داشته باشید تا بتوانید مودبانه و محکم صحبت کنید.

در ادامه این مطلب یک نمونه بیوگرافی مصاحبه استخدامی به شکل صوتی آماده کرده ایم که با گوش دادن به آن آمادگی لازم برای پاسخ به این سوال را داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که داشتن رزومه حرفه ای، کلید رسیدن به مصاحبه های استخدامی است. همین الان برای ساخت رزومه اقدام کنید، حتی اگر سابقه کار ندارید، تحصیلات، مهارت ها و موفقیت های شما بیانگر توانمندی هایتان برای انتخاب شدن در فرصت های شغلی است. 

بیشتر بخوانید:

8 نمونه سوال سخت مصاحبه استخدامی و جواب های آنها

 چگونه به این سوال در مصاحبه شغلی پاسخ دهیم: بزرگترین نقطه ضعف شما چیست

مهم ترین سوالات استخدامی در مصاحبه حضوری

 

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!