مزایای رزومه تصویری (ویدئویی) و نحوه ساخت آن

رزومه ویدئویی یا همان رزومه تصویری یک کلیپ ویدئویی از رزومه کاری شماست. با رزومه تصویری( ویدئو رزومه) شما خیلی خاص وتاثیرگذارتر از رزومه متنی می توانید خودتان و سوابق شغلی و مهارت هایتان را معرفی کنید. در این مقاله کاران از مراحل ساخت رزومه ویدئویی گفتیم.

مزایای رزومه تصویری (ویدئویی) و نحوه ساخت آن

رزومه تصویری چیست؟

رزومه ویدئویی یک کلیژ ویدئویی 1 یا 3 دقیقه ای است که شما به عنوان کارجو بازیگر آن هستید و در این ویدئو ضمن معرفی خودتان، یک خلاصه از مهارت ها، سوابق تحصیلی و کاری می گویید.

 

برای آشنایی با نحوه ساخت رزومه ویدئویی، این ویدئو را تماشا کنید.

 

چرا رزومه ویدئویی؟

رزومه ها هم روز به روز در گذر زمان و با پیشرفت تکنولوژی دستخوش تغییراتی شده‌اند؛ از رزومه سازهای آنلاین با صدها قالب زیبا و مهیج برای فایل رزومه تا این روزها که رزومه های تصویری به سرعت محبوب شده اند.  در شرایطی که کارفرمایان در استخدام های خود به دنبال مهارت های نرم کارجویان هستند و در مصاحبه های شغلی به آن اهمیت می دهند، ساختن رزومه ویدئویی برای یک کارجو می تواند قابلیت ها و توانمندی هایی مثل اعتماد به نفس و قدرت بیان را نشان دهد.

در واقع ساختن ویدئو رزومه به شما کمک می کند برای استخدام چند پله جلوتر از بقیه کارجویان باشید.

مزایای رزومه ویدئویی

رزومه تصویری به عنوان نسل جدید رزومه های کاری اسدر کنار فایل رزومه متنی می تواند شانس شما را برای استخدام در شغل دلخواهتان بیشتر کند. از مهم ترین دلایل و مزیت های  ساخت ویدئو رزومه موارد زیر هستند:

1.ویدئو رزومه معرف مهارت های نرم شماست:

از آنجا که این روزها مهارت های نرم مثل میزان هوش هیجانی یکی از فاکتورهای مهم برای استخدام است، ویدئو رزومه به دلیل اینکه نشان دهنده فن بیان، مهارت های ارتباطی و تمرکز و اعتماد به نفس شماست می تواند شانس شما را برای استخدام بیشتر کند. برای آشنایی با نشانه های هوش هیجانی بالا این مقاله را بخوانید.

2. با رزومه تصویری حرفه ای تر دیده می شوید:

در واقع یک رزومه ویدئویی خوب می تواند تصویر حرفه ای تری از شما به کارفرمایان نشان بدهد. ویدئو رزومه در بسیاری از موارد حتی می تواند تاثیرگذارتر از فایل اصلی رزومه شما باشد.

3. با ویدئو رزومه نقاط قوت شما پررنگ تر می شود:

انواع روش های ساخت رزومه ویدئویی یا همان ویدئوی تصویری به شما کمک می کند تا نقاط قوت رزومه تان را پررنگ تر کنید؛ به نحوی که در ذهن کارفرما یا مسئول استخدام بیشتر بماند. برای اینکه بدانید چه نکاتی را باید در ویدئو رزومه مطرح کنید این مقاله را بخوانید.

 

یک نمونه رزومه کاری تصویری را می توانید در ادامه ببینید.

 

4. با کلیپ رزومه کاری سریع تر و آسان تر خودتان را معرفی می کنید:

رزومه ویدئویی کوتاه چند دقیقه ای به کارفرما کمک می کند تا سریع با شما و توانمندی هایتان بیشتر آشنا شود. تاثیر این ویدئوی کوتاه و جذاب برای معرفی شما به مراتب بیشتر از فایل رزومه است.

 

در همین زمینه بیشتر بخوانید:

چگونه یک ویدئو رزومه خوب بسازید

در ویدئو رزومه چه نکاتی را بگوییم

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!