3 روش حرفه ای برای پیگیری نتیجه یک مصاحبه شغلی

اگر به عنوان یک کارجو به مصاحبه استخدامی رفته اید اما همچنان بعد از چند هفته، منتظر دریافت نتیجه مصاحبه هستید، باید بدانید که راه های مختلف و محترمانه ای برای پیگیری نتیجه مصاحبه استخدامی وجود دارد؛ در این مقاله کاران با راه های پیگیری نتیجه مصاحبه شغلی و حتی نمونه نامه تشکر بعد از مصاحبه استخدامی آشنا می شویم.

3 روش حرفه ای برای پیگیری نتیجه یک مصاحبه شغلی

اگر مدیران استخدام به هر دلیلی پس از چند هفته به شما درباره نتیجه مصاحبه شغلی تان خبر ندادند شما می توانید به شکلی کاملا حرفه ای و با رعایت جوانب و احترام، نتیجه مصاحبه را پیگیری کنید. بدون آنکه حس ناخوشایندی بهتان دست دهد.

 

 اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که هرگز یک یا چند روز پس از مصاحبه، برای دریافت نتیجه مصاحبه استخدامی اقدام نکنید؛ همیشه اجازه بدهید حداقل یک هفته از زمان مصاحبه شغلی شما بگذرد؛ اگر نتیجه ای دریافت نکردید برای اینکه در جریان سرنوشت مصاحبه  قرار بگیرید می توانید از روش های عملی زیر استفاده کنید:

۱. به مدیر استخدام ایمیل بزنید

یکی از ساده ترین و هوشمندانه ترین روش ها برای پیگیری نتیجه مصاحبه، ارسال ایمیل است. موضوع این ایمیل هم می تواند تشکر از مدیر مربوطه برای انجام مصاحبه باشد. همیشه سعی کنید در حین مصاحبه، ایمیل و یا شماره مستقیم مدیر مربوطه را دریافت کنید.در واقع شما در این ایمیل ضمن تشکر بابت وقت اختصاص داده شده، وضعیت مصاحبه را نیز جویا می شوید. توجه کنید که این ایمیل باید به فاصله یک تا دو هفته از زمان مصاحبه شما ارسال شود. تجربه ارتباط با بسیاری از مدیران نشان داده، دریافت این ایمیل از طرف کارجویان در تصمیم گیری های آنها برای استخدام موثر بوده است. توجه کنید که این نامه باید کوتاه و مختصر بوده و در عین حال بیانگر ادب و حسن رفتار شما باشد.کافی است یک متن کوتاه در قالب زیر بنویسید:

سرکار خانم / جناب آقای..........

از اینکه وقت خود را برای مصاحبه شغلی با بنده گذاشتید، بی نهایت متشکرم؛ گفتگو با شما واقعا سازنده بود و من تصور می کنم این جایگاه شغلی با سوابق کاری و علایق من کاملا متناسب است؛ سپاسگزار خواهم شد اگر بنده را در جریان نتیجه این گفتگو قرار دهید.

ارادتمند

اغلب مدیران و مسئولان استخدام، از طریق این روش، پاسخ کارجویان مبنی بر پذیرش یا رد آنها را می دهند؛ حتی اگر شما به عنوان یک کارجو در این مصاحبه پذیرفته نشوید، رفتار حرفه ای شما به همراه رزومه تان در خاطر این مدیران باقی خواهد ماند و حتی ممکن است برای استخدام های بعدی نیز با شما تماس بگیرند.

۲. در لینکدین پیغام بگذارید

یکی از روش های جدید برای یادآوری جریان استخدام و حتی اطلاع از نتیجه یک مصاحبه شغلی می تواند ارسال پیغام در شبکه لینکدین برای مدیر مورد نظر باشد. بسیاری از مدیران و مخصوصا مدیران منابع انسانی در شبکه لینکدین به عنوان شبکه اجتماعی مشاغل حضور دارند. کافی است اسم و مشخصات مدیر موردنظر در این شبکه را جستجو کنید؛ درخواست دوستی بفرستید و به همراه آن پیغامی مشابه ایمیل بالا ارسال کنید.

بیشتر بخوانید:چگونه در مصاحبه تلفنی شغلی موفق شویم؟

۳. تماس تلفنی بگیرید

یکی از روش های سریع برای پیگیری نتیجه یک مصاحبه شغلی، تماس تلفنی با مدیر استخدام است. پیشنهاد ما برای انجام چنین تماسی،حداقل یک هفته پس از مصاحبه شغلی است. می توانید بسیار مودبانه و ترجیحا با شماره شرکت تماس بگیرید و پس از معرفی خودتان و اشاره به مصاحبه استخدامی، ابتدا بابت وقت مصاحبه تشکر کرده و سپس بپرسید که نتیجه مصاحبه استخدامی تان چه بوده است. حتی می توانید صادقانه و محترمانه اشاره کنید که می خواهید بدانید آیا منتظر این فرصت استخدامی باقی بمانید یا به دنبال فرصت های دیگر باشید.

شما چه روش های دیگری برای پیگیری مصاحبه استخدامی پیشنهاد می کنید؟

بیشتر بخوانید

9تکنیک غربال گری رزومه برای استخدام سریع

 ۶ سوال کلیدی که در مصاحبه شغلی باید از کارفرما بپرسید

هفت نکته برای یک مصاحبه شغلی حرفه ای

چگونه برای مصاحبه شغلی آنلاین آماده شویم؟(ویژه کارجویان)

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!