چگونه رزومه استخدامی موفق بسازیم؟

برای ساختن یک رزومه حرفه ای حتما باید نقاط قوت تان را در رزومه پر رنگ کنید. در این مقاله کاران با نحوه نوشتن رزومه کاری برای استخدام آشنا شوید و با استفاده از رزومه ساز آنلاین کاران یک رزومه حرفه‌ای بسازید.

چگونه رزومه استخدامی موفق بسازیم؟

 یکی از سوالات پرتکرار کارجویان این است که "چگونه رزومه بسازیم" ، فکر می‌کنید چه چیز می‌تواند رزومۀ شما را از ده‌ها یا حتی صدها رزومه ارسال شده دیگر متمایز کند و کارفرما را تحت تاثیر قرار دهد؟ در ادامه با نحوه نوشتن رزومه کاری حرفه ای آشنا خواهید شد.

 

 به عنوان یک کارجو باید به دنبال راهی باشید تا راه را برای یک دیدار رو در رو با کارفرما باز کنید. در واقع متناسب با عنوان شغلی که برای آن درخواست داده اید، رزومه شما باید طوری بر کارفرما تاثیر بگذارد تا به سرعت با شما تماس بگیرد! برای این کاریک تکنیک بسیار ساده و تاثیرگذاروجود دارد ؛ اینکه همیشه سوابق، تجربیات و توانمندی‌هایی که برای آن موقعیت شغلی مهم است را درصدر قرار دهید. در همین رابطه مطلب همه آنچه که باید درباره ساخت رزومه بدانید را بخوانید.

 

فایل وورد نمونه رزومه را دانلود کنید

 

اگر با نکات ساخت رزومه آشنایی کامل ندارید، می توانید با استفاده از رزومه ساز آنلاین کاران یک رزومه حرفه ای بسازید. رزومه ساز آنلاین کاران به شما این امکان را می دهد که مشخصات شخصی، سوابق شغلی و تحصیلی، مهارت ها، دوره های گذرانده شده، زبان های خارجی و افتخارات خود را در رزومه تان درج کنید. فایل Word نمونه رزومه را دانلود کنید و با استفاده از این فایل برای خود رزومه بسازید.

 

به پادکست کاران درباره رزومه گوش دهید

 

همچنین اگر ویدئو رزومه دارید می توانید ویدئو رزومه تان را هم به رزومه تان پیوست کنید، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که اصلا ویدئو رزومه چیست؟ و چرا باید رزومه ویدئویی بسازیم ؟ ویدئو رزومه یک ویدئو کوتاه است که در واقع همان فیلم رزومه کاری شماست، که شما در آن به شرح فعالیت های کاری‌تان می‌پردازید. یکی از ویژگی های منحصر بفرد رزومه ساز کاران این است که می توانید رزومه خود را آنلاین کنید و فقط با انتشار لینک رزومه تان به دیگران امکان بررسی رزومه تان را بدهید.

 

 

در واقع اگر تجربیات کاری یا حتی موقعیت تحصیلی شما به شغل موردنظر مرتبط است سعی کنید که پس از معرفی اولیه خودتان، در ابتدا به آن اشاره کنید و شرح و بسط دهید. به این ترتیب سایر تجربه ها و توانمندی هایی که کمتر به شغل موردنظر ربط دارد را در سطرهای بعدی قرار دهید. این موضوع باعث می شود  شانس انتخاب رزومه شما در مقایسه با هزاران رزومه دیگر بیشتر شود چرا که مسئول منابع انسانی و یا مدیری که رزومه شما را بررسی می کند با این مقدمه ترغیب می شود باقی رزومه را بررسی و مطالعه کند و همین موضوع شانس شما را برای دعوت به مصاحبه شغلی و در نهایت استخدام افزایش می دهد.در انتخاب عکس رزومه کاری تان حتما دقت کنید،با انتخاب یک عکس نا مناسب ممکن است به کلی شانس‌تان را برای انتخاب شدن از دست بدهید.

 قراردادن نکات و توانمندی های غیرمرتبط با موقعیت شغلی مورد تقاضا در ابتدای رزومه اغلب باعث می شود مدیران و مسئولان منابع انسانی علاقه کمتری برای توجه و یا حتی مطالعه رزومه شما نشان دهند. به همین دلیل تلاش کنید متناسب با هر موقعیت شغلی که برای آن اقدام می کنید هدفمند رزومه بنویسید و ارسال کنید.

بیشتر بخوانید:

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!