معرفی مشاغل دورکار پردرآمد در دوران کرونا

مشاغل دورکار پردرآمد در این روزها به دلیل شیوع کرونا طرفداران بیشتری پیدا کرده است. در این مقاله کاران می خواهیم شما را با پردرآمدترین مشاغل دورکاری در ایران آشنا کنیم.

معرفی مشاغل دورکار پردرآمد در دوران کرونا

بازارخیلی ازمشاغل با شیوع کرونا افت پیدا کرد؛ اما مشاغل زیادی مثل شغل های دورکارهم هستند که طی این دوره پرتلاطم همچنان پررونق اند؛ مشاغل دورکارمثل مشاغل فناوری اطلاعات دقیقا از جمله شغل‌های پرطرفداری هستند که با همه گیری کرونا تقاضای بیشتری برای استخدام دارند.

چرا مشاغل دورکار در دوران کرونا پرطرفدارند؟

اطمینان خاطر برای انجام کارها از طریق خانه و به دور از استرس کرونا و کاهش هزینه هایی مثل رفت و آمد، باعث شده تا فرصت های شغلی دورکاری خیلی محبوب تر از قبل باشند. در شرایطی که بسیاری از شرکت ها و سازمان ها به دنبال فرایندهای دورکاری برای پرسنل خود هستند طبیعی است که کار کردن از خانه، طرفداران زیادی پیدا کند.

 

 

آشنایی با ۲۰ شغل دورکار پردرآمد

 با این اینکه شغل های دورکار انواع و اقسام متنوعی دارند اما براساس آمار سایت های کاریابی، پرتقاضاترین و در عین حال پردرآمدترین مشاغل دورکار چه در حوزه تخصصی و چه غیر تخصصی شامل موارد زیر هستند:

۱.فروشندگی آنلاین: فروشگاه های آنلاین و تمام مشاغل مرتبط به آن مانند فروشندگی مجازی قطعا یکی از پرطرفدارترین مشاغل حوزه دورکاری است که در دوران کرونا هم به آن محبوبیت و تقاضای آن اضافه شد. از این نظر که همه ترجیح می دهند در چنین شرایطی برای خرید اقلام ضروری خود کمتر از خانه خارج شوند.یک کارشناس فروش آنلاین می تواند به راحتی از خانه و تنها از طریق سایت و شبکه های اجتماعی انواع کالا و محصولات را بفروشد و علاوه بر حقوق ثابت ماهیانه، پورسانت خوبی هم دریافت کند.البته درآمد در این شغل مرتبط با نوع کالایی است که به صورت آنلاین به فروش می رسد.

۲. مشاور پزشکی آنلاین: در دوران کرونا، یکی از مشاغل دورکار که برخلاف گذشته بسیار پرتقاضا شده ، مشاوره های پزشکی آنلاین است. بسیاری از افراد که این روزها، احساس بیماری می کنند ترجیح می دهند برای کشف دلیل بیماری خود و یا حتی دریافت راهکارهای درمانی، به جای مراجعه حضوری به مراکز پزشکی، از مشاوره های آنلاین کمک بگیرند. در حال حاضر اپلیکیشن ها و سایت های مختلفی چنین خدماتی را ارائه می دهند.

مشاغل درآمدزای دورکار

۳.تولیدکننده محتوا: شغل تولید محتوا به ویژه در شاخه بلاگ نویسی و تولید محتوای متنی و تصویری در شبکه های اجتماعی یکی از مشاغلی است که هم پرتقاضاست و هم اینکه به راحتی می توان از طریق خانه و یا هر مکان دیگری به کمک گوشی موبایل و یا لپ تاپ آن را انجام داد. به همین خاطر کارشناسان تولید محتوا در روزهای کرونا نه تنها شغل شان را از دست ندادند بلکه به دلیل رونق فعالیت مجازی شرکت ها و سازمان ها تقاضا برای استخدام تولیدکننده محتوای دورکار بیشتر از گذشته شده است.

۴.گرافیست: طراحان گرافیک برای انجام وظایف کاری خود بیشتر از هرچیزی نیاز به خلاقیت فردی ، آشنایی با نرم افزارهای گرافیک و یک رایانه دارند؛ به همین دلیل شغل گرافیست یکی از مشاغلی است که به دلیل ماهیتش در دوران دورکاری، همچنان می تواند پرررونق و در عین حال پولساز باشد.  

۵. مهندس نرم افزار و برنامه نویسی: یکی از پرتقاضاترین مشاغل دورکار در حال حاضر مهندسی نرم افزار و کارشناس برنامه نویس در تمام زیرشاخه های این شغل است. برنامه نویسی یکی از مشاغلی است که نه تنها در زمان کرونا بلکه در هر شرایطی همیشه مورد تقاضای کسب و کار ها و سازمان هاست؛ برنامه نویسی شغلی است که به راحتی و تنها با یک سیستم رایانه ای قابل اجراست؛ بدون اینکه نیاز باشد فرد حتما در محیط کار حاضر باشد.از طراحی سایت و برنامه نویسی موبایل تا کدنویسی برای پردازش سیستم های ابری و هر خدمت دیگری، همگی می توانند فرصت های استخدامی درآمدزا برای شغل برنامه نویسی باشند.

مشاغل پولساز دورکار

۶. کارشناس فناوری اطلاعات: خانواده مشاغل فناوری اطلاعات مانند کارشناس IT از جمله مشاغلی هستند که به راحتی از طریق دورکاری قابل انجامند و درآمد خوبی هم دارند؛ دایره شغلی برای مهندسان فناوری اطلاعات بسیار گسترده است و فرصت های شغلی بسیاری در قالب دورکاری برای یک کارشناس فناوری اطلاعات امکان پذیر است. با مشاغل حوزه فناوری اطلاعات و فرصت های شغلی بیشتر آشنا شوید.

۷. کارشناس سئو(SEO): یک متخصص بهینه سازی موتور جستجو یا سئوکار فردی است که وظیفه اش، بهبود و در واقع بهینه کردن رتبه وب سایت در موتورهای جستجوی اینترنت مانند گوگل، بینگ ، یاهو و .. است. این شغل هم به عنوان یکی از مشاغل حوزه فناوری اطلاعات، به صورت دورکار طرفداران زیادی دارد .

۸. مدیر محصول: شغل مدیرمحصول که اغلب با برنامه ها و نرم افزارها و جریان تحقیق و توسعه سروکار دارند یکی از مشاغل دورکار است. کارشناسان و مدیران پروژه ابزارهای مختلفی برای دورکاری و انجام وظایف خود به ویژه در بحث نظارت بر روند انجام کارهای تیم دارند؛ به همین دلیل شغل مدیر محصول  یکی از پرتقاضاترین و در عین حال پولسازترین مشاغل دورکاری محسوب می شوند.

مشاغل درآمدزا دورکار

۹.کارشناس طراح رابط کاربری: کارشناس UI- UX Designer یا همان طراح رابط کاربری یکی از مشاغل جدید حوزه فناوری اطلاعات است که به دلیل وابستگی زیاد به ابزارها و نرم افزارهای فناوری اطلاعات، به صورت دورکار هم قابل انجام است. وظیفه اصلی طراحان رابط کاربری این است که روی طراحی ظاهر و نحوه ارائه یک محصول تحت وب تلاش کنند.

۱۰.کارشناس اداری و پشتیبانی مجازی: کارمندان اداری از شغل منشی تا کارشناسان پشتیبانی و دستیار مجازی از جمله مشاغلی هستند که به کمک برنامه های IT و اتوماسیون اداری به راحتی می توانند وظایف خود را به صورت دورکار انجام دهند. نرم افزارهای برگزاری جلسات آنلاین و ارسال و مکاتبات اداری مجازی به این کارشناسان اجازه می دهد تا در قالب دورکار هم بتوانند فعال باشند.

۱۱.کارشناس دیجیتال مارکتینگ: بستر کاری یک بازاریاب دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتر، برنامه ها و نرم افزارهای IT است؛ چراکه وظیفه اش استفاده از فناوری ها و ابزارهای دیجیتال برای بازاریابی و اطلاع رسانی است.به همین دلیل کارشناس دیجیتال مارکتینگ می تواند به سادگی تمام وظایف و فرایندهای کاری خود را در هر زمان به صورت دورکار انجام دهد.

مشاغل دورکار پردرآمد

۱۲.مترجم تخصصی: دورکاری در شغلی مانند مترجم، یک روال کاملا عادی است و تقریبا بخش عمده ای از مترجم ها همیشه به صورت فریلنس فعالیت می کنند. بنابراین یکی از مشاغلی که می تواند در هر زمان به صورت دورکار پر رونق باشد مترجم ها و به ویژه مترجم های تخصصی است؛ از کسب و کارهای مختلف که به دنبال تولید محتوای تخصصی هستند تا سازمان ها و دار الترجمه ها همیشه فرصت های شغلی متنوعی برای یک مترجم دورکار دارند.

۱۳. کارشناس تحقیق و توسعه: شغل کارشناسی تحقیق و توسعه برای انجام وظایفش نیاز مبرمی به جمع آوری داده ها و شناسایی روش های تحقیق دارد. ابزارهای فناوری اطلاعات، موتور جستجوی پیشرفته و سیستم های جمع آوری و آنالیز داده ها که این روزها در اغلب کسب و کارها و سازمان ها رایج هستند باعث می شود یک کارشناس تحقیق و توسعه بتواند به راحتی و از منزل فعالیت کند و درآمد خوبی هم داشته باشد.

 

 

۱۴.مدیر ارتباطات: شغل مدیر روابط عمومی، برای هدایت جریان تولید محتوا و توسعه ارتباطات یک کسب و کار و سازمان به راحتی می تواند از ابزارهای دیجیتال در هر شرایطی استفاده کنند؛ کنترل اخبار و وقایع و نظارت بر روند ارتباط با رسانه ها و برگزاری رویدادها به صورت مجازی باعث شده تا مدیریت روابط عمومی به  عنوان یک شغل دورکار پرونق بتواند مطرح باشد.

۱۵.کارشناس جذب و استخدام(کارشناس منابع انسانی): فناوری های جدید جذب و استخدام و پلت فرم های کاریابی آنلاین باعث شده تا شغل کارشناس جذب و استخدام یا همان کارشناس منابع انسانی هم بتواند به عنوان یک شغل دورکار محسوب شود. مسئولان استخدام به راحتی می توانند از نرم افزارها و اپلیکیشن های استخدام رزومه های شغلی را دریافت کرده و حتی به صورت آنلاین مصاحبه شغلی انجام دهند.

مشاغل پردرآمد دورکار

 ۱۶.کارشناس امنیت اطلاعات: یک کارشناس یا تحلیلگرامنیت سایبری از شبکه ها و سیستم های رایانه ای یک شرکت محافظت می کند. آنها با اشراف کامل به زیرساخت های فناوری اطلاعات، به دنبال نقاط نقض امنیت هستند و برای مسائل امنیتی احتمالی برنامه ریزی می کنند. یک کارشناس امنیت اطلاعات (امنیت سایبری) به سادگی می تواند وظایف خود را به صورت دورکار انجام دهد و درآمد خوبی کسب کند.

۱۷.روان پزشک و روانشناس آنلاین: هر اندازه نرم افزارها و اپلیکیشن های کاربردی بیشتر می شوند بازارکار مشاوره و جلسات خدمات درمانی مانند روان پزشکی آنلاین و حتی روانشناس آنلاین هم پر رونق تر می شوند. روان پزشکان به راحتی می توانند با بیماران خود از هرکجا جلسات مجازی آنلاین و زنده برگزار کنند و به آنها مشاورهای لازم را ارائه بدهند.

۱۸.عکاس: شغل عکاسی از گذشته تا به امروز هم به عنوان یک شغل فریلنس و حتی دورکار مطرح بوده است. عکاس ها برای ارائه عکس های خود نیازی به حضور در محل کار ندارند؛ فعالیت آنها برای عکاسی و یا پردازش تصاویر نیازمند دوربین عکاسی مناسب، فضای دلخواه و یک رایانه خوب است.

۱۹.انیمیشن ساز: اغلب متخصصان ساخت انیمیشن برای خلق یک اثر هنری در قالب انیمیشن در هر محیط و یا یک سیستم رایانه ای قوی قادر به انجام وظایف خود هستند. ساخت انیمه ها و کلیپ های انیمیشنی به واسطه نرم افزارهای جدید و پیشرفته در بسیاری از موارد نیاز به حضور  دائمی انیمیشن سازها در استودیو ندارد.

مشاغل پردرآمد دورکار

۲۰.تحلیلگر ارشد کسب و کار: تحلیلگران ارشد کسب و کار ، داده های یک سازمان و یا کسب و کار را به منظور درک چالش ها و نیازهای یک کسب و کار جمع می کنند. آنها می توانند با بهره گیری از ابزارهای دورکاری به راحتی وظایف خود را انجام دهند؛ سرویس های آنلاین ارتباط با مدیران بخش های مختلف و سیستم های نرم افزاری متنوع به آنها کمک می کند تا بتوانند به عنوان یک شغل دورکار فعالیت کنند.

شما چه مشاغل دورکار دیگری می شناسید که درآمد خوبی دارند؟ برای ما بنویسید

بیشتر بخوانید :

۵ نکته واقعی برای یک دورکاری موفق در خانه

چگونه در خانه یک دورکار موفق باشیم؟

بهترین ابزارها و نرم افزارهای دورکاری برای استفاده در ایران را بشناسید

چگونه در دوران دورکاری، همدلی را میان اعضای تیم حفظ کنیم؟

روش های درست مدیریت ارتباط با اعضای تیم در زمان دورکاری

چگونه برای مصاحبه شغلی آنلاین آماده شویم؟(ویژه کارجویان)

چگونه برای یک مصاحبه استخدامی آنلاین آماده شویم(ویژه مدیران و مصاحبه کنندگان)

جلسات دورکاری تان را به راحتی با سرویس تمام فارسی کاران برگزار کنید

نظرات و پاسخ‌های شما
برای ثبت نظر وارد شوید
آگهی‌های شغلت رو قبل از بقیه ببین!